Moggi në Tiranë, nuk dihet arsyeja

December 16, 2014 18:49

Moggi në Tiranë, nuk dihet arsyeja

Luciano Moggi viziton Shqiperine. Ish-drejtori i pergjithshem i Juventusit ne mengjesin e dites se sotme ka mberritur ne aeroportin e “Nene Terezes” dhe aty eshte ndalur nga disa fansa juventine. Ende s’dihet zyrtarisht qellimi i vizites, por mendohet per promovimin e nje libri te tij.

December 16, 2014 18:49
Komento

6 Komente

 1. Arben December 16, 22:52

  KUSHEDI CFARE PISLLIKU PREGATIT, NDONJE SHITJE NDESHJE, A KU I DIHET

  Reply to this comment
 2. Dashnor Kozaj December 16, 23:36

  Ky person ishte drejtori i ITAL TRADE , qe mori nga B.E,ja kapitalin financiar ne vitet 1991 e me mbas, ne nje shume prej mbi 500 miljon dollar amerikan , per te ndihmuar ekonomine dhe sidomos industrine e Shqiperise ,mbas regjimit te diktatures . Ndihma ne Shqiperi erdhi ne natyre , si materiale , lende e pare ,makineri ,paisje , kimikate ,etj etj etj , Cmimet e te gjitha mallrave qe futeshin ne magazinat e ndermarjeve ne Shqiperi ,ishin shume here me te larta se cmimet e tregut ne ate periudhe , mbi kater here ,e deri 10 here me te larta se cmimet reale . Kjo eshte arsyeja qe u asfiksua e gjithe ekonomia dhe sidomos e gjithe industria e Shqiperise . Une jam deshmitar direkt i ketij krimi te rende ne ekonomine e Shqiperise . Une e kam denoncuar kete problem ne gjykaten e Fierit ,ne vitin 1993 , dhe me pushuan nga puna ,kur ishte ne krye te qeverise Aleksander Meksi , dhe nje zyrtar qe merrej ne kryeministri me ndihmat e B.E,se quhej Kristo Micaci , se me kujtohet si sot ,ato ngjarje , sepse une i kundershtova ,ato mallra qe na kishin ardhur si ndihma nga B.E,ja me ato cmime katrastofike dhe u rebelova sa qe ne aktin e kontrrollit qe kreva une arrita ne konkluzion per anullimin dhe kthimin nga kishin ardhur keto ndihma .Por hileqaret dhe te korruptuarit ne shtetin shqiptar , sic ishin Fatos Nano dhe Ylli Bufi ,i cili ka te beje me Aleksander Meksin se grate e ketyre te dyve jane kushurira te para ,nga Berati nga fisi Haxhistasa . Mua me pushuan nga puna dhe keto gjoja ndihma u futen ne Shqiperi dhe nuk ndikuan per asgje se industria e Shqiperise u shkaterrua dhe nuk eci per rinovimin dhe persosjen e saj . Pra duke ju ritur cmimet ne indeksin disa here me te larta , u be e mundur qe dollaret qe ishin te destinuara per industrine e Shqiperise ,u ndane midis ketij Moxhit dhe qeveritareve ne shtetin e Shqiperise , si Fatos Nano ,Ylli Bufi , Aleksander Meksi e te tjere . Une e kam bere detyren time ,duke e denoncuar me fakte dhe me dokumenta zyrtare e me flete dalje te magazinave , por asgje nuk u zgjidh se sistemi i drejtesise eshte nen thundren e politikes ne Shqiperi ,ose e thene me troc qe drejtesia ne shqiperoi i sherben vetem interesave te politikaneve dhe qeveritareve ne keto 25 vjet qe kane kaluar . Kush ka nevoj te di me shume per keto fakte te me kontaktoj ne IMAILIN tim [email protected] .com dhe do ti pergjigjem me fakte .

  Reply to this comment
 3. red December 17, 01:20

  nuk shof futboll dhe nuk e njof, po ky me duket si pijanec ordiner

  Reply to this comment
 4. labinot December 17, 13:45

  Je i nderuar Dashnor Kozaj,fatkeqesisht njerezit e ndershem ne kete vend nuk kane pasur kurre mundesi vendimarrese,Klika Alia,Nano,Berisha ka luajtur pingpong me kete vend dhe traineret e pare te kapitalizmit siciljan,kane qene keta fytyurat e Moxhit.Kete ne Itali ,ne te gjithe stadiumet e percjellin si palacot e karnevaleve,me pllakata,me karikatura,ky eshte i diskretituar me keq se Berisha ne Shqiperi.Ky person,qe eshte simbol i korrupsionit ne vendin e tij,cfare ka mbetur te beje ne Shqiperi?Keta tanet jane bere ustallare.Shihni ke do te takoje,Duken e kompani,Duhet protestuar kunder pranise se ketij njeriu,se do te ndyje kombetaren.

  Reply to this comment
 5. GAMORI December 17, 18:04

  TE GJITHE KETA MONSTRA NGA SURRATI

  Reply to this comment
 6. dinpaku December 18, 05:32

  Po vajti 3 dite qe eshte ne Tirane, akoma nuk e keni mare vesh PSE ka ardhur?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*