Mogherini vjen në Tiranë, takim me Ramën dhe përfaqësues të opozitës

April 29, 2019 15:51

Mogherini vjen në Tiranë, takim me Ramën dhe përfaqësues të opozitës

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Frederica Mogherini do të vizitojë Tiranën në datat 8 dhe 9 Maj.

Shefja e diplomacisë europiane, do marrë pjesë në aktivitete në kuadër të Ditës së Europës dhe do të ketë takime me kryeministrin Rama dhe përfaqësues të opozitës.

Vizita e saj vjen disa javë para se Komisioni Europian të publikojë rekomandimin për hapjen ose jo të negociatave për Shqipërinë, në 29 maj dhe 1 muaj para se në vendin tonë të zhvillohen zgjedhjet vendore te 30 qershorit.

o.j/dita

April 29, 2019 15:51
Komento

3 Komente

 1. Vieni - vieni Cara ... April 29, 16:28

  e qite dufin
  para te gjithve ,te pasin opozicart
  jepja Edit para te gjithve ATE

  Ftesen

  Reply to this comment
 2. Vieni - vieni Cara ... April 29, 16:28

  e qite dufin
  para te gjithve ,te plasin opozicart
  jepja Edit para te gjithve ATE

  Ftesen

  Reply to this comment
 3. Daja April 29, 23:59

  Nuk hapen negociatat o shqiptare

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim