Moisiu: Përrallat e Tom Sojerit ishin për akuzat ndaj ushtrisë

May 14, 2014 09:30

Moisiu: Përrallat e Tom Sojerit ishin për akuzat ndaj ushtrisë

Ish-presidenti i Republikës, Alfred Moisiu, shprehet se krahasimi që ai kishte përdorur për përralla të Tom Sojerit, kishin të bënin vetëm me akuzat që iu bënë disa javë më parë nga opozita Forcave të Armatosura.

“Po është e vërtetë që ato akuza i kam krahasuar me përrallat e Tom Sojerit, por ai reagim kishte të bënte me Ushtrinë, sepse Ushtrinë unë e njoh. Situata e sotme ka të bëjë me Policinë dhe Prokurorinë, nuk kam informacion. Nga kjo ngjarje e mira është që të gjithë të nxjerrin mësime’’, ka pohuar Moisiu.

Ish-presidenti thotë se në rastin e kapjes së avionit në Divjakë kanë funksionuar të gjitha shkallët e përgjegjësisë së strukturave që merren me sigurinë ajrore dhe tokësore.

”E kam të vështirë të jap detaje më të mëdha, sepse çështja tashmë i përket Prokurorisë. Kanë funksionuar të gjitha shkallët e përgjegjësisë së strukturave që merren me  sigurinë ajrore dhe tokësore. Përderisa kulla e komandimit të trafikut ajror dha alarmin se një avion u shkëput nga komunikimi në një zonë të përcaktuar dhe nga ana tjetër kemi forcat tokësore të policisë që u vunë në lëvizje, tregon se hallkat e këtij zinxhiri kanë funksionuar në drejtimin e duhur”,është shprehur Moisiu për “Panoramën”.

 

May 14, 2014 09:30
Komento

17 Komente

 1. Roja May 14, 10:18

  Ky eshte i rrjedhur nga mosha dhe nuk i vihet faj ,po ketyre kurvave qe jane ne krye te shtetit cfare tu themi ?

  Reply to this comment
  • Viola May 14, 11:01

   Nuk eshte i rrjedhur jo,eshte sahanlepires me vetedije te plote.I serviloset Edi Rames qe te mbaroje ndonje biznes te familjes.Ose thjesht qe t’ja mbaje edhe ca vjet te bijen drejtoreshe se nuk ka vjedhur shume deri tani.

   Reply to this comment
 2. Wolf May 14, 10:56

  Sa keq kur felliqesh ne pleqeri si ky myteberi qe deshi te beje humor me Tom Sojere ashtu si qeveria me mushkonja. Politika e mori nga dominoja e te dominoja duhet te rrije se aq mend ka, sa per dopio gjashte.

  Reply to this comment
 3. xhaja May 14, 11:03

  Roje i Saliut do beje mire qe edhe PORDHET tja degjoje keti burri se flet gjera me mend. Ai po te thote ki durim (pra eshte i mencur plaku) se DARDHA E KA BISHTIN MBRAPA. XHAJA

  Reply to this comment
 4. Mondi May 14, 11:36

  Kaq poshte paska rene Edi Rama sa te marre per avokat neper gazeta nje genjeshtar te pafytyre si ish Moisiu?Kur doli kjo historia e avioneve ky Moisi e shkruajti qarte dhe prere se nuk ka shans te hyjne avione te pakontrolluar ne Shqiperi.Sot del e thote se e kisha fjalen vetem per aerodromet e ushtrise.Po atehere pse po vihen sot betona ne Gjader?

  Reply to this comment
  • Altin May 14, 13:04

   E perse mos ta marresh Moisiun si avokat mediatik.Ai nuk ka shume kerkesa,nuk do pare te thata ne dore.Atij i mjafton qe te jete e bija drejtoreshe.Paret i nxjerr vete ajo pastaj.Vertet ne profesion nuk ja ka zhgrapur ndonjehere,por per te rrjepur nepermjet postit,e qan fare.Ka nja dhjete vjet drejtoreshe,ja ka marre doren asaj pune.Thone qe edhe para se te hipte ne pushtet ja vinte mire cmimin vetes.

   Reply to this comment
 5. Zani May 14, 11:37

  Moisiu e Topi si gjithmone dolen ne mbrojtje te qeverise per akuzat e opozites per trafik droge me avione dhe bene humor, ashtu si qeveria. per kete. Tani qe doli e vertete kjo pune Moisiu del e perpiqet te justifikohet per nxitimin e vet kurse Bame Topi ka kafshuar gjuhen e nuk ndihet si minister pa portofol i qeverise qe eshte. Jane servile marshalla, lum qeveria qe i ka.

  Reply to this comment
 6. Edlira May 14, 11:55

  Politikaneve jua do posti dhe profesioni qe te genjejne,por qe te genjeje sy nder sy ne menyre kaq te pacipe nje burre plak dhe ishpresident nuk ma merrte mendja.Rama foli per mushkonjat dhe Moisiu menjehere pas tij foli per Tom Sojerin.Tani plaku del e sperdridhet me deklarime ndryshe nga c’tha vetem dy jave me pare.E genjen mendja edhe kete qe te budallallepse dynjane duke deklaruar se avioni u kap nga shteti,kur te gjithe e pane se po te mos kishte ngecur vete ne rere,avioni do kishte ikur rehat fare per ne Itali.
  Si nuk i vjen turp ketij Moisiu qe te behet kaq i peshtire ne kete moshe,nuk arrij ta kuptoj.

  Reply to this comment
 7. Begu May 14, 12:57

  Po i nderuar.Ishit tradicionalisht pozitiv, qe nga origjina familjare dhe isht vetvetja personalitet komplet profesional,kombetar e politik.Po cfRE TE THUHET PER nISHANIN,e PASH NE NDARJEN E MIRNJOHJES PER hasan prishtinen,vERTET ME HABIT SHUM, NDOSHTA NUK I FUNCIONON TRURI.i VETMI NJERI-PERSON NE TA SOLEMNITET, QE KUR BIJE HYMNI KOMBETAR QE RRI DUAR LIDHUR,JO SI TE GJITHE PER RRETH TIJ DHE SI ESHTE NDERIMI TRADICIONAL PER HYMNIN,CFARE PRESIDENTI ESHTE KY NJERI.KUJT I JEP NDERIM AI NJERI,KUSH ESHTE AI NJERI QE NUK NDERON SIMBOLIN KOMBETAR, A ESHTE FARE SHQIPTARE AI NJERI QE LIDH DUART KU BIJE HYMINI.ISHTE TURPI I TUBIMIT,ISHTE TURPI I KOMBIT,ISHTE POSHTRIM I HASAN PRSIHTINES

  Reply to this comment
 8. Tironsi May 14, 12:59

  Turp ti vije Berishes dhe legeneve te tjere qe ka per rreth ,qe e lane Shqiperine ne kete derexhe.Po me thoni kush e ka lene te shije deri tashti Lazaratin? Me thoni kush jane politikane t e lidhur me drogen .?Pa mbeshtetje politike nuk do te kishte mbroth droga ne Shqiperi.Pa le qe nuk kane turp dhe e quajne Gerdecin -Hiç gje para avionit te droges.
  Eshte mire te hapen burgjet dhe te lirohen fakiret qe jane marre me disa grm droge,deri sa nuk po futen politikanet qe pshurin çdo dite mbi ligjet

  Reply to this comment
 9. Vladimir May 14, 13:09

  Presidenti Moisiu ka qene dhe mbetet konseguent ne denoncimin e krimit dhe te personave te perfshire ne krime. Ate qe ai ka bere me shume pergjegjesi e kurajo ne refuzimin dhe denoncimin e personave te perfshire ne korrupsion e trafiqe, nuk e ka bere njeri tjeter. Bejne pershtypje “veprimtaret” sharamane, te panjohur ne forumet e Temes, te cilet jane mobilizuar kunder figures se Presidentit Moisiu dhe duan ti mbyllin gojen me fyerje te uleta. Per te mos te na lodhur ne te tjeret, do t’ju rekomandoja miqesisht, te shkojne te forumet e 55 ose te ato te Irfanit se atje kane edhe miqte e tyre.

  Reply to this comment
 10. redi sheheri May 14, 13:19

  Megjithese u gjend mes dy hajduteve e mafiozeve te rrezikshem,ky babaxhan nuk u tut para tyre,tregoi moral te larte qytetar,nuk u perzie ne pislleqe dhe nuk i perfshiu femijet e tij ne skandale.Turpin ta mbajne maloket e babezitur dhe i mbulofte turpi me keq se i ka mbuluar, qe varrosen 26 jete per trafiqet e ndyra,jo ushtaraku i ndershem i karrieres, Moisiu qytetar!

  Reply to this comment
 11. Ymer May 14, 14:00

  O zoti ish president,u perpoqe gjithe keto vjet te krijoje tek shqiptaret figuren e nje njeriu te ndershem,te pakorruptuar e me karakter dhe ja arrite me sukses.Pak njerez kane lexuar neper gazeta se pse kalove nga Berisha tek Nano,se si me ty filluan pazaret per te emeruar gjyqtare,prokurore e ambasadore dhe per te falur te denuarit nga burgu.Po kane shkruajtur per nje regjistrim video me te cilin te mbanin peng.Te gjitha u harruan perballe imazhit tend publik.Pse more burre i dheut ua rikujton njerezve keto gjera duke dale cdo jave me servilosje te peshtira si kjo e sotmja.

  Reply to this comment
 12. Rea May 14, 14:21

  Po te ishte sali berisha kryeminister do te akuzonin direkt shkelzenin dhe argiten tani qe kryeminister eshte edi rama akuzojne sali berishen,nuk kuptohen fare keta te rivdekjes bashke me kete spiunin ruse

  Reply to this comment
 13. Mark uk May 14, 16:46

  Se i kan ra trut ne qafe dihet.Nuk thon kot dasht Zoti e te ardhet pleqeria ne bres e posht e jo ne bres e lart.Kti i ka ardhe pleqria siper.

  Reply to this comment
 14. alfa May 14, 17:04

  Z. ”Roja” nuk e kuptoj perse ka ”rjedhur” Moisiu ? Ku ka lajthitur qe ju e karakterizuar si te
  ”rjedhur” Moisiun ? Intervista e tij ne kete gazete tregon se Moisiu jo vetem qe nuk eshte
  ”rjedhur” sic thoni Ju por gezon nje shendet mendor te mrekullueshem ku asgje nuk i bie
  ne toke nga deklarata e tij dhene gazetes,perkundrazi tregon se Ju , zoti ”Roja” jeni sakato-
  sur nga trute e hedhur nga Sala yt ! Prandaj ato idiotizmat tuaja fanatike mos u mundo t’ja
  sheses te tjereve !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim