Momente tmerri në Gjermani, policia qëllon azilkërkuesin 23-vjeçar (VIDEO)

August 2, 2015 16:53

Momente tmerri në Gjermani, policia qëllon azilkërkuesin 23-vjeçar (VIDEO)

Forcat speciale gjermane u detyruan që të qëllojnin një azilkërkues në kampin e ngritur në Bonn-Endenich, pasi nuk pranoi të dorëzonte një thikë që mbante në dorë.

Azilërkuesi nga Guinea, 23 vjeç,më parë kishte plagosur një azilkërkues tjetër dhe pas kësaj u pa e nevojshme ndërhyrja e Forcave Speciale SEK.

I riu është në spital në gjendje të rëndë, por jashtë rrezikut për jetën.

Në këtë qendër azilkërkuesish jetojnë 200 persona nga gjashtë vende të ndryshme.

https://www.youtube.com/watch?v=7HxbxS_ktuc

August 2, 2015 16:53
Komento

8 Komente

 1. santana August 2, 17:15

  Si quhet “qeveria” shqiptare qe interesohet per fatet e shqiptareve emigrand?

  Reply to this comment
 2. bato August 2, 17:20

  Shume mire ka vepruar policia. krimineli duhej neutralizuar perderisa nuk dorezohej dhe mund te vriste nje tjeter azilkerkues apo polic apo thjesht qytetar.Ne Amerike te qellojne per te vrare e keta e kane plagosur duke i shpetuar jeten kriminelit.

  Reply to this comment
 3. ani August 2, 17:40

  nuk behet shaka me miellin e gjermanit…..

  Reply to this comment
 4. Darius August 2, 19:58

  O BATO AMERIKANI……
  Policia ne Usa per kete vit deri tani ka vrare nja 400 veta deri tani.
  Po ajo behet per gjera te tjera qe me sa duket ti nuk i kupton dot,derisa Tidhe ca te tjere i plasni shabllon gjerat ne Amerike…keshtu..ne Amerike keshtu…
  Kjo ngjarje eshte ne EUROOOOOOOPPPEEEEE o shoku jo ne Ameriqi

  Reply to this comment
 5. Emigrant August 2, 20:05

  SHume mire ka vepruar policia i lumte dora

  Reply to this comment
 6. bill August 2, 21:07

  bravo policit ai duhe te shpallet hero.

  Reply to this comment
 7. kastriot August 3, 15:40

  Nese ke thike ne dore dhe polici arme,nuk mund te gjuash.Ai nuk kercenoi policin.Ai duhet neutralizuar me metoda qe posedon nje polic i mirestervitur.Polici qellon vetem kur eshte i bindur se gjeja qe kane dore x-i,eshte arme zjarri dhe ne tentative per ta perdorur kunder policit.Ndryshe polici denohet.Duhet te jesh profesionist,jo racist,hakmarres,ose polic qe i “personalizon”konfliktet e lindura gjate detyres.

  Reply to this comment
 8. fllad August 3, 17:26

  fix-fare, kastrioti ka te drejte

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*