Mona Lisa e bërë me pulla

Redaksia Online April 11, 2013 18:22

Mona Lisa e bërë me pulla

Artisti Augusto Esquivel ka përdorur qindra mijë pulla për të krijuar këto kryevepra që shihni në foto. Secila prej tyre lyhet dhe lihet të thahet, përpara se të ekspozohet. Një prej punimeve të tij është e famshmja Mona Lisa. 36-vjeçari nga Miami, SHBA thotë se secila prej tyre bëhet për 1 muaj e gjysmë. (Daily Mail)

Redaksia Online April 11, 2013 18:22
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*