Monika Kryemadhi: Nuk na frikësojnë as falangat e Çakos dhe as PD e PS

June 13, 2017 14:53

Monika Kryemadhi: Nuk na frikësojnë as falangat e Çakos dhe as PD e PS

 

Pas deklaratave të presidentit të zgjedhur Ilir Meta, ka reaguar edhe deputetja e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Përmes një statusi në Facebook, Kryemadhi ka mbështetur qëndrimin e Metës në ato që tha për Policinë e Shteti dhe Haki Çakon.

Krymadhi shkruan se LSI-në dhe të rinjtë nuk frikësohen nga askush, “as nga falangat e pushtetit policor, që sipas saj drejtohen nga Haki Çako, por dhe as nga shefat e tij, të PS ose PD”.

Statusi i Kryemadhit:

Jam e bindur se do të jetë dita e mitingut më madhështor me mijëra të rinj, që besojnë te ne dhe tek alternativa jonë.

Jam e sigurt se shumë prej tyre do të jenë votues për herë të parë dhe kjo na bën të ndihemi më krenarë se kurrë.

Sepse kemi besimin e të rinjve, të atyre që do ta çojnë përpara këtë vend dhe që nuk i frikeson dot askush, as falangat e pushtetit policor, që drejtohen nga Haki Çako, por dhe as nga shefat e tij, të PS ose PD qofshin.

Ndaj edhe njeherë ju ftoj të gjithëve të na bashkoheni në këtë festë të madhe, në ditën që do të shënojë ndryshimin e Shqipërisë dhe fitoren e alternativës tonë.

June 13, 2017 14:53
Komento

23 Komente

 1. ledi June 13, 15:04

  Këta dy udhëheqësit e partisë familjare përse trmben kaq shumë që nuk do të jenë në pushtet, çfarë u djeg, si shumë po lehin, dje Like floriri doli hpur për aferat CEZ-DIA mos vallë do na dalë Like nriçimi tani?

  Reply to this comment
  • eno June 13, 23:38

   LSI ja eshte llumi i politikes shqipetare.
   Bamir Topi mos gjuaj aq poshte.
   Kuptoje eshte e vetmja gje me vend qe po ben edi rama dhe lulezim bahsa qe elektorati qofte i majte qofte i djathte te mos perfundojne ne gojen e peshkaqenit LSI qe per voten dhe teseren e anetaresisse ne lsi u premton vende pune atyre qe anetaresohen dhe kete duke menduar se i ka ne dore qofte ps sne qofte pd ne duke ju marre per rrjedhoje copa te majme te pushtetit.

   Reply to this comment
  • eno June 13, 23:49

   LSI ja eshte llumi i politikes shqipetare.
   Eshte e vetmja gje me vend qe po ben edi rama dhe lulezim bahsa qe elektorati qofte i majte qofte i djathte te mos perfundojne ne gojen e peshkaqenit LSI qe per voten dhe teseren e anetaresisse ne lsi u premton vende pune atyre qe anetaresohen dhe kete duke menduar se i ka ne dore qofte ps sne qofte pd ne duke ju marre per rrjedhoje copa te majme te pushtetit.

   Reply to this comment
 2. Kris June 13, 15:06

  Biba Monika!

  Reply to this comment
 3. ??? June 13, 15:35

  Familja Meta ne sulm per te mbrojtur parate e korrupsionit. I paska zene frika keq.

  Reply to this comment
 4. me "respekt" nga nje te do te miren June 13, 16:04

  po qe se luhet me “frikera” , shterngoje vrimen forte, se te bejne, te shpetoi jo shurra, po edhe ç’a t’nxjerr bytha prapa

  Reply to this comment
 5. hysen June 13, 16:21

  Sa trime kjo leshelia, do ta marrim partizane.

  Reply to this comment
 6. Maks June 13, 16:24

  Moj idjote cako nuk ka falanga te gjith niperit kushurinj e farefis i ka ne emigracion dhe nuk i kan kerkuar asnje qindark ketij shteti qe ju si familje e keni grabitur e vjedhur

  Reply to this comment
 7. demo June 13, 16:27

  Parate i kane te mbrojtura ata,por po u iken pushteti i perjetshem,nje dore ne bakllava,nje ne kabuni.Gjarperi LSI kerkon te gelltise elefantin PS.Tafmane e ka te madhe

  Reply to this comment
 8. mira June 13, 16:29

  Monika = Mira Markovic

  Reply to this comment
 9. perkthyesi June 13, 16:41

  LSI i ka hyre frika ne palce! Monika flet me gjuhen e Ilirit, pasi kane bere cfare u ka dashur qejfi me parate tona! Jam i bindur, se tashme u erdhi koha te japin llogari per gjithcka! Ditet i kane te numeruara!

  Reply to this comment
 10. ts June 13, 17:02

  Ke mar flamurin Zonja Makbeth ,kurdise edhe zotin Makbeth e spo dini te mbaheni ma ! Cfar doni bre?????
  Mos me thuj qe keni ideale se ato i njef edhe gomari komshiut !Pushtet total me cdo kusht, qe te mos cfryj asnje pisllik, se nuk ju besoni askuj vec forces qe po i kerkoni ktij populli ! “Mir” me te gjith, te rembeni gjithcka dhe kunder kujdo qe ju cenon interesin final ! I dhat doren kriminelit dhe shpartalloi gjithcka kur ju bashkuat atij ,…U hodhet me kte tjetrin dhe e trodhet per shemtim ,sa ju fali dhe Presidencen Tani cfar doni ?????Kush ju beson ma ???? Te ngopur skeni! E degjeneruat kte fars parazgjedhore si kanibalet e xhungles ! Nuk ju meret vesh “ngjyra” !! Her ne nje krah e her ne tjetrin ,se skeni krah ,se keni vec veten ..Jeni te gjith nje mut i madh …Jeni te gjith turpi jon

  Reply to this comment
 11. heretiku June 13, 17:30

  Ik moj funderrine, familje kriminelesh mafioze, mbaje vehten me gajret. Fundi juaj i turpshem, do te gezoje 99% te shqiptareve, kudo qe jane.

  Reply to this comment
 12. Adih June 13, 17:43

  Po vilen tek Gjiri i Lalzit ,te ndertuar ne toke te vjedhur ,cfare do na thuash ?… Qe nuk ju ze gjumi nga frika e vettingut , kete e besoj, por tani eshte teper vone per ju ,me keqeardhje moj politikane e kalibrit boteror .Sa lehte e moret ,kujtuat si ju , dhe te tjere ,qe do ishit passhallaret e shqiperise ne shekuj ,Bravo ,monke??! . Lum si ne qe te kemi ???!!!

  Reply to this comment
 13. uskania June 13, 17:53

  Nuk i kuptoj fare këta vetmitarë, që çirren se do të bëjnë gjëmën.Nuk më ka rastisur pothuaj asnjëherë të shoh një komentues të mbrojë LSI-në, të flasë për programin e saj, për arritjet e saj në qeverisje prej 8 vitesh.Ku janë futur këta minj, a ka ndonjë që mund ta shpjegojë?

  Reply to this comment
 14. A June 13, 17:55

  Shikoj komente nga dy grupime miltantesh si te PS dhe PD. Burreria e juaj dhe mendimi i sakte dhe i qarte shihej nga ju te thonit qe ne nuk e pranojme aleancen politike dhe qeveritare me LSI e ILIR METES, pamvaresisht se kryetaret e partive tona EDI RAMA dhe SALI BERISHA e kane pranuar me dashuri, sinqeritet dhe miqesi.
  Sa ben kryetari i partise aleance qent militant qe nuk lene gje pa lef, mbyllin gojen.
  Une si person nuk jam me asnje parti politike dhe jam i qete ne mendimet dhe sugjerimet e mia, sepse deri tani ne kemi ne te gjitha krahet nje klase politike perverse, mafioze, maskarenjesh dhe te korruptuar deri ne palce. Tung.

  Reply to this comment
 15. Alidemsi ri June 13, 18:28

  Thirje e Mohikaneve te fundit te hajduteve dhe baxhellave te politikes shqiptare.Fundi po vjen dalngadale …Zoti eshte lart,sheh..vonon por nuk harron.Ora po vjen tik tak tik tak…..

  Reply to this comment
 16. Po.Po June 13, 18:52

  Ja ku e nxoren fytyren e vertete Meta dhe Kryemadhi , duke kercenuar hapur stabilitetin dhe kushtetuten ! Meta kercenon qysh tani mosdekretimin e qeverise sipas kushtettutes , duke dhene sinjalin e skenarit te Maqedonise , por harron fundin e atij skenari ; kurse pelhra tjeter sulmon policine e shtetit , me qellim per destabilizimin e vendit !
  T`u japesh voten ketyre , eshte nje krim i rende qe i behet ketij populli , duke perjetesuar pushtetin e bandave mafioze qe e rropen kete vend per 27 vjet !

  Reply to this comment
 17. Absurdi June 13, 19:54

  Spiasse meje eshte i vetmi vend ne bote ku gruaja e presidentit merret aktivisht me politike ne nje krah te sajin (dhe te burrit) Po perifrazoj thenien e xha Banushit (qe gabimisht i eshte atribuar dikujt tjeter): “Shqiperi te kam dhjere, s’te kuptova asnjehere!”

  Reply to this comment
 18. Fieri June 13, 21:57

  Bojkot Gazetes Dita, doli hapur me LSI

  Reply to this comment
 19. Populli June 13, 21:57

  Po falangat e privatizimit te shtetit (ti deputete, yt shoq deputet e president, qeveria nga Skrapari, pasuria per Metajt, blloku i Priftit per Metajt, s’te pengojne fare moj qe e molet si lope Shqiperine si familje, si fis e si krahine? Apo harrova mos je edhe lezhjane ti se do edhe nje ciflig ne Lezhe.

  Reply to this comment
 20. Aliu nga Selenic June 14, 01:09

  Ku friksohesh ti moje zonje e rende. Ju qe jeni veshur me flori brenda dhe jashte pyesni ju per frike.?
  Jo Jo ju nuk pyesni per frike .
  Ju sote nga pasuria qe keni nuk doni t`ja dini ase per perendin., e jo me per PD e PS.
  Pore njee besim e kame.Haka e ketij populli pa ua zen qafen poshte nuk do tua lej.E keni te kote.Ne ka mekatar ndaj ketij populli jani ju familja Lika qe e keni rjepure kete popull dhe vazhdoni ta rjepni perseri.

  Reply to this comment
 21. MH June 14, 03:08

  Te gjithe i tremben vettingut dhe sulmojne Ramen dhe PS.
  Aq sa kishte deshire Basha per te votur vettingun aq e mos ma keq kishte deshire qifti Like floriri.Qe nuk po u trembkan nga kushdoqofte.
  Vetem me vetingun nuk mund te ja dalin.Do shkojne te gjithe si ciapi i pa fajshem tek kasapi e jo ma keto qe kane nji male me krime e korrupsion.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*