Monika Kryemadhi: Përqafimi që eklipson çdo shtrëngim duarsh për interesa të ngushta vetjake e familjare

May 20, 2017 13:45

Monika Kryemadhi: Përqafimi që eklipson çdo shtrëngim duarsh për interesa të ngushta vetjake e familjare

Nënkryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, pasi deklaroi se tashmë motorët e fushatët janë ndezur, nuk lë pa thumbuar paktin Rama-Basha, teksa shkruan “sakrifica e njerëzve të zakonshem për familjet e tyre është më i madh dhe eklipson çdo shtrëngim duarsh mes politikaneve që në thelb kanë interesat e ngushta të vetes, familjes apo miqve te tyre politikë”.

Postimi i Kryemadhit 

Rrallë kam parë dhe takuar njerëz kaq punëtorë, që rraskapiten gjithë ditën në punë dhe prapë janë të qeshur si xha Bimi.
Sa më shumë kohë kalon me hallet dhe problemet e tij, aq më tepër e kupton kotësinë e politikës së madhe, të asaj që na shpenzon kohën dhe na shteron energjitë me gjëra pa vlerë.
Sepse përqafimi i këtyre njerëzve që sakrifikojnë çdo ditë për familjet e tyre është më i madh dhe eklipson çdo shtrëngim duarsh mes politikaneve që në thelb kanë interesat e ngushta të vetes, familjes apo miqve te tyre politikë.

monika

May 20, 2017 13:45
Komento

5 Komente

 1. fakti May 20, 14:12

  hipokrite .

  Reply to this comment
 2. lum ne per mente qe kemi May 20, 14:32

  faji eshte doktrinar . qe pas revolucionit francez por sidomos per te penguar komunizmen, e djathta, me thonje e me dhemb mban “totemin”, se eshte e “bekur” nga zoti, per ndershmerine dhe prosperitetin e “ideve” te veta . por pikerishte e djadhta eshte qeni i zgjebosur qe duhet zhduk, nga analet e historise .kjo zonja me duket se ka nje origjine te djathte dhe s’ka frike nga te djadhtet, se militon ne krahun e majte, ndersa i shoqi, eshte i me origjine, i kuq gjak dhe i pranon te djathtet me gjak blu, kur keta te fundit kan nevoj per gjak te kuq, pasi gjaku i tyre blu, dmth shurre, i le ne balte . keshtu te dy palet e soit te me siperm, kompensojne njeri tjetrin …

  Reply to this comment
 3. mete May 20, 15:04

  S’ke faj ke vjedhur sa ke dashur nga djersa e xha Bimit, tani tall bythen me ate dhe me ne

  Reply to this comment
 4. demo May 20, 17:12

  Shiko ku ka arritur kjo bullare?Ka hypur ne karroce gju me gju me popullin,me njeriun e punes,e neveritur nga politika.Shoku enver pas 30 vjet pushtet,i neveritur nga borgjezet dhe revizionistet,pas nje fushate spastrimesh,shkonte ne baze takonte xha Jahon,Veteranin Jaho Gjoliku nga Kuci,,Xhebro Gjika,nga Terbaci dhe patriotin Mehmet Rama nga Tropoja.Ja sa i sinqerte,punetor dhe liridashes eshyte populli i thjeshte!!!Sa ka ai karrocen,ti ke florijte neper banka,E dija une qe hipje aty maje qerres ti po te kishte drejtesi ne kete vend!!!1

  Reply to this comment
 5. albani May 21, 00:01

  Zoti Thano! A e kuptoni qe po e degjeneroni gazeten me fytyrat LSI-ste? Kjo po ndodh cdo dite dhe shume here ne dite. Qasja juaj eshte qasje me Sali Berishen ne fakt. Meta duke shantazhuar Ramen cdo dite e detyroi te behet “mik” me Lulin. Jeni gabim i nderuar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim