Monika Kryemadhi: Rama nënshtroi Bashën, por nuk e nënshtron dot Shqipërinë

June 15, 2017 16:27

Monika Kryemadhi: Rama nënshtroi Bashën, por nuk e nënshtron dot Shqipërinë

Zëvendëskryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një takim në Mollas, ka thënë se Edi Rama nuk do të arrijë dot të nënshtrojë Shqipërinë.  Këtë, ka shtuar ajo, nuk e lejon rinia shqiptare. “Edi Rama ka nënshtruar Lulin e Vogël.

Por, nuk mund të nënshtrojë dot shqiptarët. Sepse, Shqipëria nuk nënshtrohet. Shqipëria nuk nënshtrohet, sepse ka garant Lëvizjen Socialiste për Integrim, sepse ka një rini të mrekullueshme, që është e jashtëzakonshme, e cila ka zgjedhur si forcë të saj Lëvizjen Socialiste për Integrim”, është shprehur Kryemadhi.

 

 

June 15, 2017 16:27
Komento

8 Komente

 1. demo June 15, 17:03

  Sa ka deti peshq e njala,aq prej meje ke te fala!
  Ju te dy cifti Kryemadhi krijuat parti private,doni te privatizoni edhe rinine!!!!

  Reply to this comment
 2. Une, Lubonja. June 15, 17:10

  A ka kuptim LSI,Politika ne Shqiperi me BIBA si Monika? A e meritojne keto te behen deputete! Vetem pse Likja vodhi sa deshi ,mund te bleje ke te doje do ta beje biben e tij deputete?!

  Reply to this comment
 3. Devi June 15, 17:50

  Me ate rrote timoni qe ka Rama do te nenshtroje edhe ty.

  Reply to this comment
 4. Adih June 15, 18:00

  Prinder ,kujdes , habitem me ju ,si i lejoni femijet tuaj ,te degjojne se per te mesuar , nuk perfitojne , nga kjo robja e trashe.. Qofshi ju, sinqerisht paskemi qene rrace dru me pre ne shqiptaret ,,,me keqeardhje te thelle..

  Reply to this comment
 5. Besoj June 15, 18:39

  Rinia pa pervoje, pa mabruar shkollen eshte vetem per vota por jo per shtetin,. Per ineteresin LSI ve veten mbi Shqiperine. Turp

  Reply to this comment
 6. Aliu nga Selenic June 15, 18:40

  Garanci shqiperia paska LSI. Ahhh moje Monike. Nuk e kupton qe te ka ardhur fundi ty dhe likes.? Mjafte ka puanuyar shqiperia per ju familjen Lika.! Tani ka ardhur kojha tua kthesh reston shqiptarfve se u ke rene ne qafe se tepermi.!

  Reply to this comment
 7. Aliu nga Selenic June 15, 18:44

  KY SHKRIM PER TY MONIK.! LEXOJE DHE NXIRE PERFUNDIMIN!

  KA ARDHURE KOHA QE LSI TA MBYLL PROGRAMIN E VET DHE TE SHPERBEHET.!
  LSI qe ne fillim u nis si Levizje e Skraparllijve te Inatosure e cila e motivoi pastaj me siglen e Injtegrimit, tani ka ardhur koha qe ta mbylle siparin e saj si forc politike . Kjo per keto arsye.
  1. Si forc politike e cila ne program kishte integrimin e vendit, duhet te themi se ne kete program nuk punoi vetem LSI pore te gjith forcat politike.
  Keshtu qe me VETNGUN shqiperis ju hapen dyert per tu integruar ne Bashkimin Evropian. Pjesa e mbetur mbulohet nga te gjith forcat e tjera politike keshtu qe LI eshte teper e pa nevojshme te jet me si forc politike.
  ShperberjA E SAJ ESHTE NJE DETYRE IMEDJATE e cila sado qe te vonohet vetem deme te medhe i ben vendit.
  Keshtu sic u mblodh si hibrite sa majtes dhe sa djathtas tani po ne ket rruge edhe duhet te shperbehet, pasi misioni i saj ka mbaruar ndonse me perplasje shume te medha , perplasje keto qe me shum jane interesat personale se ato te integrimi te vendit.
  2. LSI ne ter aktivitetin e vet eshte me teper nje parti hibrite se sa nje parti qe e thirri koha.
  Jo LSI nuk e thirri koha pore LSI i ra ne qafe kohes dhe shqiperise duke u ber barre e panevohshme dhe me shume ka shkatrruar se sa sa ka ndertuar.
  E$dhe sote shofim qe ne strategjin e saj tera problemet shfaqen si nje hipokrizi dhe aspak si nje nevoj e domosdoshme.
  Pranda LSI duhet te shperbehet nje ore e me pare.!
  3. Ne progamin e saj eshte hequr si forec e majte, pore ne realitet asnjehet nuk i eshte permbajtur atije programi. Intersat personale dhe karjerisete kan bere qe lavjerci i LSI te shkoi nga shkojn interesat karjeriste te kupoles se saje se sa interesat e vendit.
  4. Aqe sa hiqet si unifikuese e problemeve ne mes forcave te tjera politike ne fakte eshte munduar te perfitoi nga perplasje dhe me shume ka thelluar kontraditat se sa i ka unifikuar ato.
  Mbi keto baza une them qe LSI ashtu sice lindi jo si nevoi iperative per vendin pore thejshte per iteresa te ngushta karjeriste tanime duhet ta mbylle ket kapitur dhe te shperbehet ashtu sice edhe u ngrite.!

  Reply to this comment
 8. hakmarrja popullore June 16, 09:00

  E c’mund te prese populli nga nje familje imorale dhe hajdute

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?