Montella pranë shkarkimit, ja kush do e zëvendësojë

November 27, 2017 11:13

Montella pranë shkarkimit, ja kush do e zëvendësojë

Pas barazimit pa gola ndaj Torinos, nga drejtues të Milanit raportohet se trajnerit Vincenzo Montella i është “mbushur kupa” dhe shumë shpejt do ta shkarkojnë.

Sipas burimeve të “La Repubblica”, Gennaro Gattuso po shihet si kandidat i mundshëm për të zëvendësuar Monetallan.

Momentalisht klubi kuqezi ndodhet 11 pikë larg vendit që sezonin e ardhshëm të dërgon në Champions League.

Kujtojmë që Gattuso deri tani ka drejtuar skuadra të njohura si: Sion, OFI Crete, Palermo and Pisa, por asnjërën prej tyre nuk arriti ta çojë drejt suksesit.

November 27, 2017 11:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*