“Mos fol në emrin tim”, Rama i përgjigjet ambasadorit Lu

May 11, 2018 15:36

“Mos fol në emrin tim”, Rama i përgjigjet ambasadorit Lu

Menjëherë pas deklaratave të Donald Lu lidhur me çështjen e vëllait të Xhafajt, ku u shpreh (Lexo KETU)  se Rama duhet të flasë në emër të tij dhe SHBA do të flasë vetë, vjen edhe reagimi i kreut të qeverisë.

“Patjetër që unë flas për veten time dhe miku ynë Lu flet për veten e vet. Dhe krejt normalisht, është puna ime të them atë që mendoj kur flas lidhur me të, siç është puna e tij të thotë atë që mendon kur pyetet lidhur mua”, shkruan Rama në Facebook.

o.j/dita

May 11, 2018 15:36
Komento

16 Komente

 1. info analitike May 11, 15:46

  Aha edhe shoku Lu ka filluar te zmarkohet nga idiotesite e kriepsikopatit. Kujdes kriepsiko se po ta beri bene amerikani nuk te shpetojne as bunkeret e Surrelit.

  Reply to this comment
  • Nje lexues: May 11, 15:59


   EDI eshte plotesisht i lire..EDI eshte i drejteperdrejte…. EDI nuk ka frike sepse nuk i ka rene njeriu ne qafe.
   Te gjithe shqiptaret duhet te kene ne vehten e tyre nga pake ED sidomos kur komunikojne me te huajte.

   Reply to this comment
   • info analitike May 11, 18:25

    Edi eshte psikopat me kartele dhe flet percart ndaj ia kane vene vizen te gjithe e tallen me te sic bene hollandezet. Kriepsikopati jeton nje realitet te vetin qe nuk ta beje aspak me realitetin qe jetojne shqiptaret e shkrete. Fliste per sukseset e Tahorrit e na dolen suksese droge e trafiqesh, fliste per vettingun me Xhafen e na paska qene vetting per trafikantet. O trim po nje te hajrit pa familjare kriminele do ta gjeje qy Edi apo nuk ka ne radhet e rilindjes te tille. Edhe ai europiani nga Salaria qe eshte ulur ne krie te Kuvendit e ka djalin kriminel. Une nuk dua te kem aspak Edi ne veten time se nuk jam as drogaxhi, as kriminel, as trafikant e as hajdut e mashtrues.

    Reply to this comment
  • I tillë je , sa herë që hap gojën May 11, 16:57

   O infoleshi , … nuk te mjaftojne derdellitjet bajate ne parlament , por gjithe kohen tjeter qe te mbetet , e kalon para monitorit ! Je i tejkonsumuar dhe nuk ka asnje teknologji , sado moderne qofte , te te ricikloje . Idjoooot !

   Reply to this comment
  • Travell May 12, 00:45

   Kerko ndjese,o Rame mendjemadhi dhe ule hunden se te eshte rritur shume!
   Mjere ne qe te besuam ty!

   Reply to this comment
 2. alphade May 11, 16:09

  Sa per batuta, s’ja ha qeni shkopin Rames ! Mos ia vini
  re jane batuta midis aleatesh ! Dhe kete e ben Rama
  per t’ja hequr kapakun e trurit Monstres se Vicidolit ,qe
  keto dite pas ardhjes se Izetit nga Turqia eshte cmendur
  fare.Cunat e mij kane nje shprehje: ” I ka ikur petulla” !
  Fale o zot se s’di c’ka thote !

  Reply to this comment
 3. XXXL May 11, 16:10

  Prap ti “Info ” shko shpejt bej gojore dhe nxirr motren te bej ndonje deklarate per t’a shtyp.

  Reply to this comment
 4. intelektuali May 11, 16:38

  CFARE FLET PERCART KY I CMENDUR?

  Ne vend te heshte dhe te fshihet poshte barit si zhapik qe eshte, del si gjeli para plehut qe krekoset para pulave te tij enveriste dhe guxon te hedhi batuta ne drejtim te ambasadorit amerikan duke vulosur fundin e tij politik

  PO PSE ME KETE KARAGJOZ QE PO SHAN DHE FYEN GJITHE BOTEN DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  Edi Karagjozi po ja kalon edhe Enverit ne cmendurine e tij se Saliun ka kohe qe e ka lene pas

  Reply to this comment
  • semi May 11, 18:16

   PER TY INTELEKTUHALE:AI ASHTE PRIJSI I SHQYPNISE SE RE ,PA KRIME SHTETNORE,PA VRASJE E DJEGJE TE SHQYPNIS PA SHITJE TERITORESH E PA HAPJE DEPOSH ARMATIMESH PER KINEZET E RADHES DUKE I PERDORUR NE LUFTRA VELLAVRASESE KUDO NE BOTE!AMBASADORI KINEZ ESHTE NJELLOJ SI AMBASADORET E TJERE TE AKREDITUEM NE KETE BORDELLO E ASGJA MA SHUME!KUSH KA NDERMEND ME E FLIJUE VEHTEN PER TA LE TA FLIJOJE TUJ FILLUE QYSH PREJ KRYEKRIMIT BERISHE E DERI TEK TY OR INTELEKTUHALE!POLITIKA ASHTE ARITMETIKE E THJESHTE OR TAI,KUSH E SHPERBANI SHTETIN SHQYPTAR E ME NDIHMEN E KUJT,KUSH E FUTI VELLAVRASJEN ,PROSTITUCIONIN,KANABISIN,KORUPSIONIN ,SHKATERIMIN E SHQYPNISE SIC JE MESUE TI ME E QYEJT KUR GJITHE KOMBI SHQYPTAR E QUEN SHQIPERI!NDAJ OR INTELEKTUHALE KA NGEL ORA E JUEJ E TASH NUK MUND TE BANI GJEMA SI MA PARE PASI TIK TAKU PO JU TROKET NE DEREN E KRYEKRIMIT E TE ZONJES DHELPEN LULKE!RAMA ME MENCURIN PREJ QYTETARI E NIVELIN PREJ INTELEKTUALI PO JU FUT NE GROP PER SE GJALLI!

   Reply to this comment
   • intelektuali May 11, 18:43

    Ik ne Korene e Veriut te Kimit se atje do t’i gjesh te gjithe prijsat shqyptare LIVE qe nga Pederasti i Gjyles, Enver Hoxha e deri tek Karagjozi i Netes, Edi Rama qe akuzoi babane e tij per incest ne familje.

    VAJMEDET ME KETE KRYEMINISTER PSIKOPAT!

    Reply to this comment
 5. as May 11, 18:40

  Rama eshte i mire per tjerrje leshi. Do me lujt si i barabarte me nje qe eshte i gjate jo dy por 1 milion metra.

  Reply to this comment
 6. Merre me long... May 11, 19:03

  Shembull tipik kur kulufat e gazetarise kerkojne t’i shesein pacavuret si lajme.

  Reply to this comment
 7. Mark .U.K May 11, 20:17

  Edi Rama e ka tregue vehten shume her se eshte si mushka.Dikur luante basketboll me Dinamon erdhi ne Shkoder ne ndeshjen e rradhes.Nje shoke i skuaders kishte vendos canten ne raftin ku nje vite ma pare e kishte zane Edi.Me liro vendin kamngulte Edi se e kam pas vjet.Edhe shoku i skuaders kishte diken ne ministri e nuk nigjonte duke i thene nje dhoj jan te gjith.Rama tha o me liro vendin o nuk luaj .Tranieri duke pas frig nga babaj i tij dhe nga daja Koleka ja mbushen medjen ta lironte.Kjo mendje i ka ngelur edhe sot kti idioti.

  Reply to this comment
  • Alidemsi autokton May 11, 21:22

   mark kafsheria, ti duhet te futesh ne kurset e analfabetizmit te mesosh te shkruash gjuhen shqipe. Je nje shpellar i pagdhendur ashtu sic jane gjithe druvaret e SHQUP-it qe zbriten nga malesite e qoftelargut per te dhjerre Tiranen dhe gjithe Shqiperine.

   Reply to this comment
 8. ALBAN DEGA May 11, 23:44

  EDHE KJO ESHTE AMERIKA

  – Djalli djall mbetet edhe pse shfaqet me fytyre njeriu !

  Jose Padilla shtetas amerikan i lindur ne SHBA u indoktrinua nga fundamentaliste islamike dhe iu bashkua Al Kueidas ne Afganistán.
  Si pjese e bandes qe sulmuan nje stacion te. CIA -s amerikane ne Kabul ku u vrane 8 veta midis te cileve u pese ishin oficere te CIA-s.
  Disa muaj mbrapa ai kapet nga forcat speciale amerikane pasi kishin vrare rreth 50 terroriste te Al Kuedidas.
  Denohet me burgim te perjetshem dhe Presidenti Bush i heq edhe shtetesine amerikane.
  I jati i tij nje nder juristet me te mire Prof . Dr. punonte si Drejtor i Drejtorise Juridike ne Departamentin e Ceshtjeve Juridike te tij…
  Ai vazhdoi normalusht punen ne postin e tij deri sa doli ne pension para 6 vjetesh !
  Mesazhi i nenes se demokracise biterore eshte teper i qarte e teper njerezor:
  Secili person ne moshe pjekurie e siper mban pergjigjesi te plote igjore per cdo veprim apo mosveprim te tij ne kundershtim me ligjin!
  Kar nuk mbsn orondo per femijet cdo kush tjeter, perfshi edhe vellai jane shume me pak pergjegjes !
  Cdo akuze e shpifje e “ Bandes se Gangstereve” te Sali Berishes, sidomos ish ministrat e Drejtesise se inkrimnuar shqiptare ala Ylli Manjani e sidomos naziskini Enkeled Alibeaj qe bene e po bejne kamikazet e Bujar Nishanit dhe Saleh Ramollah Karaxhicit ndaj
  Saimir Tahirit dhe Fatmir Xhafes, dy mburojave te Reformes ne Drejtesi dhe Vetingut , jane orvajtjet dhe grahmat e fundit te Mafias atdherrenuese atdheshitese te Salikracise !
  E bisha e plagosur per vdekje nga Refirma e etinguvetingu eshte edhe me gjaksore edhe me e pabese!
  E cdo deklarate e intrigue e Ylli Karaosmanit dhe Enkeled Alibeut jane te kundrtligjshme e ne konflikt te hapur intereso pasi dosjet e tyre jane ne hatim paroaorak para se to direzohen Orokyrorise se Pergjithshme apo te Tiranes sic e ka deklaruar ministrja e Drejtesise ne TV per abuzime kolosale si nga njeri edhe tjetri….
  Prandaj jane ternura edhe me keq pasi i dine mire krimet dhe abuzimet e tyre pafund ne sherbim te Sali Kadafit e Bujar Karaosmanit dhe bandes se tyre te Gangstereve.
  Me kete rast kam vetem nje sugjerim per ambasadorin e nderuar te SHBA -se ne Shqiperi Z. Donald Lu, nga filozofia e kombit te lashte kinez kur takon tipa te tille “ Djalli gjithnje shfaqet me fytyre njeriu por ne te vertete mbetet djall “

  Reply to this comment
 9. return of the saint May 12, 10:35

  Rama ne fillimet e tij nuk lidhte dot dy llafe tani ka dhe batuta akuzon SHBA-te indirekt nga foltorja e parlamentit per nderhyrje ne punet e brendshme je futur ne nje labirinth qe nuk do dalesh me kurre o delirant me SHBA-te nuk luan dot njeri o buf

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim