Mos i provoni kurrë. Këto janë punët më stresuese në botë

September 14, 2018 15:55

Mos i provoni kurrë. Këto janë punët më stresuese në botë

Ne të gjithë mendojmë se puna jonë është më e keqja, kështu është e krijuar natyra njerëzore. Është bërë problemi i gjeneratës sonë që të ndihemi të stresuar dhe të trajtuar më keq se njerëzit e tjerë, por sipas një studimi shkencor, këto janë punët që vlerësohen si më të vështirat.

Shofer taksie
Nëse mendoni se jeni në trafik gjatë gjithë kohës nuk jeni stresuar aspak. Imagjinoni si ndihet një shofer taksie në orarin e punës.

Ekzekutiv i lartë korporativ
Shefi juaj që ju mendoni se nuk bën asgjë në të vërtetë ka një punë më stresuese se sa ju. Ai / ajo ndoshta paguhet 10 herë më shumë se ju, por ka më shumë stres. Kjo është ajo që ka rëndësi.

Raportues lajmi
Është një koncert live përpara kamerës, duke u shikuar nga miliona njerëz. Nëse diçka shkon keq, ju jeni tërësisht në gabim dhe duhet ta rregulloni shpejt. Në raportim nuk ka justifikime të tipit do ta rregulloj nesër, gjithçka varet nga momenti.

Koordinator i ngjarjeve
Njerëzit që shkojnë në ngjarje janë përgjithësisht të tmerrshme dhe të gjithë do të bezdisin veshët nëse diçka shkon keq. Tabelat nuk janë vendosur siç duhet? Faji juaj. Dikush ra poshtë shkallëve? Faji juaj. Për gjithçka është faji juaj ndaj duhet të ndryshoni punën menjëherë.

Oficer policie
Askush nuk është i habitur që kjo është një punë stresuese e rangut të lartë, apo jo?

Personeli Ushtarak
Mund të mos jetë shumë, por ju vendos vendin më të lartë në këtë listë.

M.H/ Dita

 

September 14, 2018 15:55
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*