Mos shkelni barin! Cilin bar?

August 8, 2019 03:08

Mos shkelni barin! Cilin bar?

Këtu jemi në qendër të Tiranës, buzë bulevardit Dëshmorët e Kombit, pranë statujës së Ismail Qemalit.

Është një vend që frekuentohet shumë nga turistët, sepse fotografojnë instalacionin e një bunkeri të kohës së komunizmit që ndodhet në këtë lulishte.

Por tabela “Mos shkelni barin”, e vendosur aty në dy gjuhë duket qesharake dhe pa kuptim.

Nuk ka bar, siç shihet qartë në këtë foto të dërguar nga lexuesit tanë, veç ca fijeve rrotull boshtit që mban tabelën.

Kështu që…

O do do hequr tabela, o do mbjellë bari.

o.p. / dita

August 8, 2019 03:08
Komento

3 Komente

 1. Umor Ishti August 8, 14:56

  Perse, nuk eshte bar ai rrotull tabeles?!
  Njerezit e kane zbatuar me perpikmeri udhezimin e tabeles: Cfare mbulon hija e saj, bari nuk eshte shkelur!
  Ku eshte problemi ketu?

  Reply to this comment
 2. mohikani August 9, 16:28

  Dont walk on thé grass
  Smoke it.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim