“Mos takoni gazetarë, ju pengojnë aparatin tretës”

October 26, 2017 10:48

“Mos takoni gazetarë, ju pengojnë aparatin tretës”

Kryeministri Edi Rama në një takim me sipërmarrësit në vendit tonë është shprehur se investimet e huaja do të rriten si dhe do të kemi shkurtim të burokracisë, forcim i konkurrencës, rritje e mëtejshme e ekonomisë dhe punësimit real.

Besoj që edhe pasi ka ende shumë për të bërë, në raport me qasje dhe sjellin e administratës në tërësi, kemi bërë një hap të rëndësishëm përpara. Sot kemi një administratë që nuk është më problem për sipërmarrjen.

Kjo nuk është më shkak për firmën dhe vulën apo të injorancës mbresëlënëse që e karakterizonte disa vite më parë.

Sot kemi krijuar një situatë që sipërmarrja të ndihet zot në vendin e vet. Kjo është dhe arsyeja se pse në qeverinë tonë kemi një ministre shteti për mbrojtjen e sipërmarrjes.

Në këto pak javë të qeverisë së re janë 49 raste të trajtuara dhe që po trajtohen nga ministrja lidhur me çdo sipërmarrje që ka problem me shtetin.

Do të heqim dokumente të tepërt. Është një shifër katostrafike pritjesh dhe radhësh. Do të ulin dokumentet që i kërkohen një sipërmarrjeje në Evrope. Nuk ka asnjë arsye pse në Shqipëri të ketë më shumë dokumenta.

Mos takoni gazetarë as mos lexoni gazeta, se ju pengojnë gjithë aparatin tretës, ju siguroj që kush investon në Shqipëri nuk do të pendohet nesër. Pavarësisht se çfarë thuhet dhe këndohet nëpër frëngjitë e medias, Shqipëria është një vend i sigurt duke filluar nga turizmi,” u shpreh kryeministri.

 

October 26, 2017 10:48
Komento

4 Komente

 1. anticensurë25642654 October 26, 13:49

  deri diku ke të drejtë!!
  por ke harruar të futësh veten tënde dhe saliun,si të parë pastaj metën dhe atë gruan kryetare që mban në krevat,basha shkakton diarre,që të gjithë ju jeni problem stomaku dhe mendor!!të gjithë ju jeni gangrena që po ha shqipërinë!

  Reply to this comment
  • Merqez Katunari October 26, 20:39

   Shume e sakte miku im, keta jane kanceri vete i ketij vendi

   Reply to this comment
  • Visar October 26, 20:48

   Rama 20 perqinshat dhe parate e droges i ka siguruar ne Singapor, eshte i sigurt qe nuk ka zot t’i zbuloje, prandaj tregohet kaq kapadai dhe i sigurt.
   A do ta lejojne nderkombetaret?!
   Kjo eshte ceshtja.

   Reply to this comment
 2. A October 26, 22:38

  Ka 27-te vjet qe politika zyrtare shqiptare e PD-se dhe PS-se kane shkaterruar ekonomine dhe degjeneruar shoqerine shqiptare.
  O mender ED RAMA, je nje rrote k.ri qe nuk e ka shokun, prandaj mos u sill si garip, se nuk din te besh asgje. Merr vrapin dhe na u zhduk se e çave trapin, se vetem ngaterresa dhe kanabis na ke sjellur keto 5-se vjet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?