“Mos u ktheni kurrë në një shoqëri pa fjalë të lirë”

December 20, 2019 12:58

“Mos u ktheni kurrë në një shoqëri pa fjalë të lirë”

Daniel Koski, i ngarkuari me punë i ambasadës së SHBA ka një mesazh të qartë për shoqërinë shqiptare, ndërsa u bëri thirrje që mos të kthehen kurrë në një vend ku mungon fjala e lirë.

I pranishëm në konferencën Kombëtare ‘Liria pa urrejtje’, Koski tha se liria e shprehjes është shumë e rëndësishme për sistemin demokratik.

Ditën e mërkurë u miratua në Parlament paketa anti-shpifje, e cila u kundërshtua nga opozita, gazetarët, shoqëria civile, por edhe qytetarët, të cilët protestuan. Pavarësisht reagimit, Kuvendi nuk ndryshoi qëndrim, duke miratuar ligjin. Tashmë pritet nëse Meta do të dekretojë ligjin apo jo.

o.j/dita

December 20, 2019 12:58
Komento

4 Komente

 1. Adem Jashari December 20, 13:57

  ILIR META shpresa e vetme per shqiptaret

  Reply to this comment
 2. Arben December 20, 15:45

  Po kujt I thua,

  Ju jeni pronaret e shqipetareve, kujt I ankoheni??!!.

  Reply to this comment
 3. alphade December 20, 20:52

  S’ka pse konfondohet “fjale e lire” me shpifjen ?! Jane dy
  kategori krejtesisht te ndyshme. Per analogji eshte sikur
  te themi se : Pse e ndalon me ligj Shteti : kontrabanden!?
  Ore Zoterinj Ju e beni me mire de Une dallimin midis “fja-
  les se lire” dhe “shpifjes” por sic thote nje filosof ju per-
  dorni keto “dredhi” e sofizma me qellim te caktuar per t’i
  lene “fushe te lire” shpifjeve qe tash ne kete shoqeri anar
  kiste ,aspak Demokratike,kete se kuptojne nderkombeta-
  ret,jane bere te MODES,sidomos nga disa politikane te
  tipit Berisha- Meta-Basha- Rama…..!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim