Horror në Moskë, gruaja me kokë fëmije në dorë

February 29, 2016 12:00

Horror në Moskë, gruaja me kokë fëmije në dorë

Skena horrori janë verifikuar këtë të hënë në Moskë, ku një grua, ndoshta kujdestare fëmijësh, ka mbërritur në një stacion metroje në qendër të kryeqytetit rus, duke mbajtur në dorë një kokë njeriu të prerë dhe duke bërtitur “Allah akbar”.

Gruaja ishte e veshur me të zeza dhe kërcënonte se do të hidhej në erë. Stacioni u rrethua dhe gruaja u bllokua nga agjentët e policisë, të cilët i vunë pranga.

Sipas mediave ruse, koka që gruaja mbante në dorë i përkiste një fëmije, vajzë, e identifikuar me emrin Nastya M.

Në mëngjes, agjentët ishin thirrur për një zjarr në një godinë dhe kishin gjetur trupin pa kokë të fëmijës, e moshës 3-4 vjeç.

Mediat ruse raportojnë se, gruaja i kishte vënë zjarrin apartamentit ku po kurohej e mitura, pasi i kishte prerë kokën. Motivet e veprimit të saj janë ende të paqarta.

Prindërit e fëmijës kishin dalë bashkë me djalin e madh. Skuadrat e shpëtimit arritën të shpëtonin katër persona nga flakët. Një burim policor deklaroi pak më vonë se gruaja është arrestuar për shkak të “vrasjes brutale”.

February 29, 2016 12:00
Komento

1 Koment

  1. Vellai Besimit February 29, 13:05

    Njeriu vrases ka thene parullen : ALLAHU- EKBER. C”do gje eshte e qarte! Motivet e pa qarta? Nuk ka motive kur ka kete parulle! Ka vetem nje kartvizite se botes i ka ardhur Murtaja e Zeze si ne mesjete. Kush nuk do ta shohe le te degjoje leksione te politikes sotme ne samitet e BE.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI I PS+RILINDJES, ERION VELIAJ DO KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO VOTONIT:

Shiko rezultatin