Mosnisja e negociatave, Basha: Rama përgjegjës, nuk shkarkon 4 ministra

November 10, 2015 19:09

Mosnisja e negociatave, Basha: Rama përgjegjës, nuk shkarkon 4 ministra

Pas takimit që pati me ambasadoren e BE-­së në Shqipëri, Romama Vlahutin, Basha tha se Rama refuzon të shkarkojë katër ministra të korruptuar (Beqajn, Ahmetajn, Gjiknurin dhe Tahirin).

“Përgjegjësia për moshapjen e negociatave është e një kryeministri të korruptuar që sot refuzon të largojë ministrin e drejtësisë, Damian Gjiknurin, Arben Ahmetajn, ku vetëm këmba poshtë derës tregon për 10 milion lekë në ditë për tenderin e landfillit të Elbasanit…”,­deklaroi Basha.

Kreu i PD-­së bëri përgjegjës kryeministrin Rama për mosgjetjen e konsensusit për procesin e dekriminalizimit.

November 10, 2015 19:09
Komento

1 Koment

  1. Kris 1 November 11, 17:51

    U zbut dhe Basha kerkon kater kurban si me 21 janar dhe korrupsioni largohet nga qeveria.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*