Moti “i çmendur” i stinës, sa shkojnë temperaturat këtë javë

October 16, 2017 12:36

Moti “i çmendur” i stinës, sa shkojnë temperaturat këtë javë

Gjatë kësaj të diele, shumë qytetarë të bregdetit i janë rikthyer plazhit. Moti i kthjellët dhe temperaturat e larta u kanë dhënë mundësi atyre të shijojnë për disa orë rrezet e diellit dhe motin e pazakontë për stinën.

Por si do të jetë moti gjatë kësaj jave?

Sipas shërbimit Meteoalb, edhe ditët e para të javës, do të dominojë mot i kthjellët dhe me temperatura të larta.

Duke filluar që nga dita e hënë, gjatë gjithë ditës, vijon dominimi i motit të kthjellët dhe temperaturave të larta në gjithë territorin shqiptar. Po në vlera të larta, do te mbeten temperaturat edhe ne ditët e ardhshme, duke prekur vlerat 28 – 30 °C.

October 16, 2017 12:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*