Moti i keq/ Rëndohet situata në Gjirokastër, liqeni i Viroit del nga shtrati

December 1, 2017 08:23

Moti i keq/ Rëndohet situata në Gjirokastër, liqeni i Viroit del nga shtrati

Moti i keq me shira të dendur ka shkaktuar përmbytje të mëdha të qarkullimit të mjeteve edhe njerëzve edhe në qarkun e Gjirokastrës.

Mësohet se aksi nacional Virua-Kordhocë është i pakalueshëm, ndërsa liqeni i Viroit ka dalë nga shtrati.

Gjithashtu për shkak të shirave rrugët e brendshme janë të pakalueshme.

Niveli i lumit Vjosa do rreth 1 metër të dalë nga shtrati. Disa njësi administrative në këtë aks kanë probleme me energjinë elektrike.

Aksi nacional Tepelenë – Gjirokastër është i pastër dhe nuk ka probleme.

December 1, 2017 08:23
Komento

1 Koment

  1. Mark U.K December 1, 09:00

    Nje me shi e shikoni cfar po ndodh.Kjo eshte qeverisja e ridherjes se Edit.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*