Moti sot: Edhe diell, edhe bor, edhe shi

January 20, 2019 09:58

Moti sot: Edhe diell, edhe bor, edhe shi

Qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme do të ndikojnë kushtet e motit në vendin tonë.

Ku alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura do të jenë dominante në të gjithë vendin.

Më të dukshme në ekstremet Veri-Jug duke gjeneruar reshje shiu e dëbore. Era do fryjë me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Lindor-Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 3 apo katër ballë.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga minus 6 në 13 gradë Celsius.

l.h/ dita

January 20, 2019 09:58
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim