MPJ: Dënojmë me forcë sulmin e rëndë terrorist të ndodhur në Francë

July 15, 2016 10:04

MPJ: Dënojmë me forcë sulmin e rëndë terrorist të ndodhur në Francë

Ministria e Punëve te Jashtme ka shprehur solidaritetin dhe ngushëllimet për popullin dhe autoritet franceze, ndërsa ka dënuar me force sulmin e rende terroriste te ndodhur dje ne Francë.

“Qëndrojmë krahë të Francës në betejën kundër terrorizmit dhe dhunës ekstreme”, thuhet në deklaratën e MPJ.

Ministria e Punëve te Jashtme shprehet se ka marrë të gjitha masat e nevojshme për t’i ardhur në ndihmë shtetasve shqiptarë që mund të jenë të përfshirë në këtë situate krize.

Gjithashtu, ministria bën të ditur se është njoftuar nga Ambasada shqiptare në Paris se nuk rezulton te kemi shtetas shqiptar qe mund te kenë humbur jetën.

Në ndihmë të qytetarëve tanë që ndodhen në Francë dhe familjeve të tyre Ambasada shqiptare në Paris ka vënë  në dispozicion numrin e kontaktit: +33147233151.

July 15, 2016 10:04
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*