“Mund të jesh kampion, por prapë mbetesh një primitiv”

January 13, 2020 13:01

“Mund të jesh kampion, por prapë mbetesh një primitiv”

 

Tenisti serb Novak Djokovic, që fitoi turneun e Australisë në këtë sport ka provokuar shqiptarët me këngë ultranacionaliste.

Në dhomat e zhveshjes, Djokovic u shfaq në video bashkë me ekipin e tij i ekzaltuar duke kënduar një pjesë të këngës ultranacionaliste, ku theksohet se Kosova është pjesë e Serbisë.

‘Ne nuk të japim, Kosovo. Ke qenë gjithmonë e jona që nga fillimi’. Në një reagim në rrjete sociale, ambasadori i Kosovës ne Bullgari shkruan se ai mund të jetë kampion tenisi, por mbetet një primitiv.

“Pas marshimit ushtarak, ata vazhduan me Kosovën. Ju mund të jeni një fitues i ATP, por mbeteni një nacionalist dhe shovinist primitiv, i prapambetur dhe i zakonshëm i Ballkanit. Nuk është rastësi që Novak Gjokoviç është kampioni më pak i dashur i tenisit në histori”, shkruan Edon Cana në rrjetet sociale.

 

o.j/dita

January 13, 2020 13:01
Komento

26 Komente

 1. anticensurë25642654 January 13, 13:47

  ky si me pas qën djali bastard i bastardit tonë të ditës!!
  si me pas qënë djali i nastrobythës!!
  unë kujoja se vetëm eli ishte goca beqire e nastrosumës,po na qënja dhe gjoka me viç,djali bastard i tij!!

  Reply to this comment
  • Hoxh Armandi January 13, 15:23

   Po turkoshqiptaret kane ndonje kampion ne sporte?

   Reply to this comment
   • Ylli January 14, 00:58

    Futbollisti i famshem Zlatan Ibrahimovic vite me pare ka bere deklaraten me te bukur per Kosoven.
    Ai ka deklaruar se:
    “Kosova eshte serbe po aq sa mund te jete e virgjer mamaja ime sot pas lindjes sime” !!

    Reply to this comment
   • anticensurë25642654 January 14, 09:04

    Hoxh Armandi
    më duket se e kanë një??
    nuk më kujtohet emri,por ti duhet ta dish!!
    piçkën e satëme!!
    kampione bote është në zanat!!

    Reply to this comment
  • intelektuali January 13, 15:55

   Nastrobytha e sateme!

   Xhokoviqi eshte pjella fanatike e komunistit Millosheviq qe ishte pjella origjinale e Josip Broz Titos sic je ti o anticensura anticensura e Enver Bythos

   njashtu:

   Sic jeni bythashites te gjithe ju fanatiket e Enverit

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 January 14, 09:02

    ça ke që xefesh o dylber??
    përse të vjen turp nga fëmijët e tu??
    përse të vjen turp nga mbiemri tënd??
    duhet të jesh krenar që ke ruajtur rracën!!
    mut ti mut goca e djali tënd!!kot nuk i thonë “muti mbi mut bie”,për të tjerët “dardha nën dardhë bie”!!
    kështu o nastro bytha me simpati anti shqiptare!!
    hajt robt nastro dhe sapunise se të dhëmb pastaj!!

    Reply to this comment
 2. Gjoka January 13, 14:09

  Dhe ironia, si shume here, eshte se e tradheton mbiemri (patronimik) shqiptar: Gjokovic = i bit ri i Gjokes (nuk e ka asnje popull sllav emrin Gjoke)!!!!!!

  Reply to this comment
  • cuf dabjoni January 13, 15:58

   jo vetem mbiemri por dhe fytyra e tradhton djalin e Gjokes.
   Quhen renegate ata qe mohojne prejardhjen ….si Ballaban Pashe Badera..

   Reply to this comment
  • Pirrua i Epirit January 13, 16:03

   Po Kostandinopoli i Kastriotit eshte turk?
   Per fat te keq,Hamzate,Sulejmanet,Idrizet e dale nga Perandoria Osmane bashke me sllavet jane njesoj si amerikanet,cifutet,austrialianet,Canadezet etj.
   Pyetja eshte,pse amerikanet,anglezet,gjermanet kane luftuar kunder Greqise dhe mbeshtetur turqine?
   A nuk i kane mbushur Museumet e tyre me veprat tona te Epirit?
   Ku jane “Ilyret e Epirit” qe po na degjenerojne cdo dite neper bote duke shitur motrat dhe grate e tyre?
   Ne fund te fundit,si Serbet,Kroatet,Turqit,Amerikanet jane pushtues,vrases,te mallkuarit e Zotit.

   Reply to this comment
 3. eDRAMA January 13, 14:38

  Kosova eshte pjese e Serbise – kete lajmotiv nuk e ka vetem N. Gjokovic por nga me i fundit serb deri tek i pari i tyre Aleksander Vucic. Vetem veshet opinge te Rames nuk e degjojne kete lajmotiv, por shkon si cjapi te kasapi te Mini Shengeni Vucicit apo ndryshe New Yugoslavia.

  Reply to this comment
 4. Është mesazh i llojit serb për minishengenin Rama Vuçiç! January 13, 15:03

  Mos u kekuptoni, është një mesazh i popullit serb për minishengenin drejtuar popullit shqipëtar. Serbët nuk lenë aktivitet sportiv pa shprehur dashurinë e tyre për shqipëtarët ku spikat thirrja paqsore “Vdekje shqiëtarëve!”. Vetëm budallenjtë nuk i kuptojnë këto mesazhe bashkpunimi që shprehin psikologjinë e popullit serb për minishengenin serbo shqipëtar gatuar nga krye diplomati më i shquar që ka pjell kombi shqipëtar,i nerumi zoti Edi Rama. Presim bëma të tjera nga i nerumi në fjalë tani që ka shtrir këmbët me të gjithë gjatësinë e tyre në tavolinën e OSBE-së. Shtrirja e këmbëve mbi tavolinë është gjest që tregon se OSBE ka rënë nën këmbë të sigurta. Qofshin për hajër këmbët mbi tavolinën e OSBE pamvarsisht se, për fat të keq, nuk kishin atletet diplomatike dhe brekushet cermonialë të të nerumit kryediplomat të Shqipërisë.

  Reply to this comment
 5. intelektuali January 13, 15:59

  Nastrobytha e sateme!

  Xhokoviqi eshte pjella fanatike e komunistit Millosheviq qe ishte pjella origjinale e Josip Broz Titos sic je ti o anticensura anticensura e Enver Bythos

  njashtu:

  Sic jeni bythashites te gjithe ju fanatiket e Enverit

  Reply to this comment
  • Ai qe di ti January 13, 17:09

   Urime per nickun e ri o Intelohaleja e Ditas…tani qe je ne Amerike te kane “nominuar” NASTROBYTHA…ta gezosh …..Ha..ha..sa kam qesh…ha..ha..tamam nick amerikan or ti…

   Reply to this comment
   • intelektuali January 13, 19:04

    Halja e Enverit, Ilir Hoxha:

    Mos qesh kaqe shume ha-ha-ha se do te plasi plenci i bythqirit qe keni trasheguar nga Bimbashi i Argjiro-Kastros, “nastrobythen” tregoja Nexhmije Fashistes, sepse meso ketu o debil injorant se babai i Xhokovicit ka konfirmuar nga Beogradi se djali i tij perpara se te jete Kapion ne Tenis eshte atdhetar nacionalist dhe se Kosova do te jete ne shpirtin e tij si pjese e Serbise edhe pas 100 vjetesh dhe pas 200 vjetesh edhe pas 1000 vjetesh perjete e keshtu me radhe dhe kete hollesi qe po e tregon intelektuali nuk e ka treguar gazeta DITA ne lajmin e saj,

    prandaj:

    Mbylle halen o rrugaci i Enverit qe ja shiti Kosoven dhe Bythen e vet te pederastit Titos dhe Jugosllavise per interesat e pushtetit te tij kriminal vrastar ne Shqypni, kauze qe po e vazhdon Edi Enveristi i Kristaqit me Vucicin qe i ka dhene me bythashitjen e tij flatra nacionalizmit Gerdalles se tenisit, Xhokovic

    Reply to this comment
 6. Pirrua i Epirit January 13, 16:05

  Po Kostandinopoli i Kastriotit eshte turk?
  Per fat te keq,Hamzate,Sulejmanet,Idrizet e dale nga Perandoria Osmane bashke me sllavet jane njesoj si amerikanet,cifutet,austrialianet,Canadezet etj.
  Pyetja eshte,pse amerikanet,anglezet,gjermanet kane luftuar kunder Greqise dhe mbeshtetur turqine?
  A nuk i kane mbushur Museumet e tyre me veprat tona te Epirit?
  Ku jane “Ilyret e Epirit” qe po na degjenerojne cdo dite neper bote duke shitur motrat dhe grate e tyre?
  Ne fund te fundit,si Serbet,Kroatet,Turqit,Amerikanet jane pushtues,vrases,te mallkuarit e Zotit.

  Reply to this comment
 7. mirel January 13, 16:16

  Mund te jete primitiv, por prape eshte kampion.
  Te shkojne shqiptaret atje ne mes te Serbise dhe te flasin per Shqiperine edhe Kosoven, sic ben Dulja ne mes te Shqiperise.
  I heqin skalpin e kokes.
  Ndersa ne, ne na merr para Dulja.
  Postimet ne FB jane pordhe me rigon ndersa shtetin ta kane kapur tradhetaret e Serbise.
  Te Ed Serbise dhe Eddule Ramutit ketej..

  Reply to this comment
 8. Filoeuropiani January 13, 17:22

  Bej nje here ADN se mos del shqiptar i sllavizuar.

  Reply to this comment
 9. Pellazgos January 13, 18:02

  Po cfare “Shqipetare i sllavizuar” u ftohsh ne tajare flet ty me comentin Filoevropiani.
  Hidhuni ne qiell ju te ashtuquajturit “myslimane apo katolike shqipetare”,eshte fakt historik qe Ismail Beu,Frashellinjte luftuan per Sulltane kunder Arvanitasve,Epiroteve Ilyreve.
  Ju jini kolona e peste e Papes dhe Sulltanit dhe hiqeni “Ilyre”.
  Nuk kini asgje te perbashket me banoret e para Osmaneve,as Emrat,as mbiemrat,as Nderin,as Besen,as Dinjitetin.
  Ndryshe do denonit krimet e Sulltanit,te Pengjeve,te Prerjes se Kokave,te Degjenerimit te Kombit tone Epirote.
  Vete fjala Epir ne Albanistanin e Sulltanit ishte i ndaluar edhe Polisi ne Emer te Ilyrit Kostandin i quajture nga ju Stamboll eshte turp i botes.
  Si mund te “pretendosh” qe je Ilyre dhe Kostandini qe eshte figure Perandorake nuk nderohet ne Turloallvanine,nuk festohet,bile urrehet.
  Ju jini populli me kot qe egzistone ne kete rruzull.
  Serbet si turqit nuk e harrojne se e kane pushtuar Kosovon qe ne shekujt e 6te,kurse amerikanet nuk harrojne Malvinet ne Argjentine.
  Bile amerikanet nuk u treguan njesoj si me Milloshevicin dhe Ataturkun se donin percarje, degjenerim te Kombit Epirote.
  Fuqite e Medha kane gjetur servila spiune,tradhetare te shitur ne emer te nje State qe as nuk ka egzistuar.
  Vete Toponimet e lashta te ndryshuara tregojne karakterin dhe dinjitetin e ketij State hibrid.

  Reply to this comment
  • Emigranti January 13, 18:27

   Bo dhe ti pellasgos Adn, se mund te dalesh o ppellasg ose jevgjit, po ne ortodokset shqiptar pse sna permend te komenti juaj hyjnor!

   Reply to this comment
 10. intelektuali January 13, 19:05

  Halja e Enverit, Ilir Hoxha:

  Mos qesh kaqe shume ha-ha-ha se do te plasi plenci i bythqirit qe keni trasheguar nga Bimbashi i Argjiro-Kastros, “nastrobythen” tregoja Nexhmije Fashistes, sepse meso ketu o debil injorant se babai i Xhokovicit ka konfirmuar nga Beogradi se djali i tij perpara se te jete Kapion ne Tenis eshte atdhetar nacionalist dhe se Kosova do te jete ne shpirtin e tij si pjese e Serbise edhe pas 100 vjetesh dhe pas 200 vjetesh edhe pas 1000 vjetesh perjete e keshtu me radhe dhe kete hollesi qe po e tregon intelektuali nuk e ka treguar gazeta DITA ne lajmin e saj,

  prandaj:

  Mbylle halen o rrugaci i Enverit qe ja shiti Kosoven dhe Bythen e vet te pederastit Titos dhe Jugosllavise per interesat e pushtetit te tij kriminal vrastar ne Shqypni, kauze qe po e vazhdon Edi Enveristi i Kristaqit me Vucicin qe i ka dhene me bythashitjen e tij flatra nacionalizmit Gerdalles se tenisit, Xhokovic

  Reply to this comment
 11. Gjon Leka January 13, 21:13

  Ky serb është me ndërgjegje, por mbiemri shqiptar e ndjek e përndjek, prandaj bën çmos që serbët ta harrojnë këtë, duke u treguar më katolik se Papa. Turp për të dhe për sportin. Shkëlqimi i tij në tenis, në plehun shovinist shuhet e bëhet pis.

  Reply to this comment
 12. Lapi January 13, 22:57

  Une nuk kuptoj pse shteti i kosoves nuk e denoncon ashtu sic denoncoi shqiperia ne fifa ose uefa shaqirin per shqiponjen psh???

  Reply to this comment
 13. Arber iliri January 14, 00:25

  Ky eshte edhe me probleme mendore.kur e mundi argjentinasi ne olimpiaden e Rio de Janeiro kaloi direkt ne depresion.

  Reply to this comment
 14. Genti January 14, 06:11

  E c’do te thote ky idiotllek qe shkruani o Dita. Serb eshte, dhe natyrisht do kendoje kenge Nacionaliste Serbe, ashtu si nje Shqiptar kendon kenge nacionaliste Shqiptare. Ku eshte cudia ketu?

  Reply to this comment
 15. llapi January 14, 07:36

  Ky na tregon se bashkohor behesh duke therr , vrar , djegur dhunuar ,masakruar madje sdhe foshnjet vetem e vetem se u perkasin kombeve te tjara te Ballkanit !!!

  Reply to this comment
 16. edi January 14, 13:11

  Novak Djokoviç a.k.a Fillor Gjoka.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*