FOTO: Nuk thonë kot, sipas vendit, bëhet kuvendi

February 18, 2018 12:22

FOTO: Nuk thonë kot, sipas vendit, bëhet kuvendi

Në Shqipëri bëjmë shumë potere për kanabisin por gjetiu situata shihet krejtësisht ndryshe.

Nuk thonë kot, sipas vendit bëhet kuvendi.

Në foto shihen dy motra murgesha që jetojnë në Kaliforni të përkushtuara në kultivimin e kanabis “për ti ndihmuar të tjerët që të kurohen nga sëmundjet”.

Të licencuara si kultivuese marihuane, motrat Kate dhe Darcy kultivojnë sipas ciklit hënor, dhe shesin një sasi të madhe të cilësisë së lartë.

Të gjitha produktet janë organike, që trajtojnë disa sëmundje, duke nisur nga dhimbja e kurrizit, migrenën etj -thonë ato të cituara nga mediat lokale.

Kanabisi në Kaliforni është i legalizuar për përdorim mjekësor dhe personal.

Ndryshimet e para ligjore kanë ndodhur që nga viti 1972.

Më vonë Kalifornia u bë shteti i parë në SHBA që legalizoi kanabisin për qëllime mjekësore.

Aktualisht shteti e kontrollon kultivimin dhe përdorimin e kanabisit nëpërmjet 3 agjencive: Byroja e Kontrollit të Kanabisit, Departamenti i Ushqimit dhe Agrikulturës dhe Departamenti i Shendetit Publik.

n.s. / dita

 

1_Sisters-of-the-Valley

31047DF000000578-0-image-a-35_1455034417417

nuns-marijuana

nuns-growing-weed-to-heal-the-world-85493

 

February 18, 2018 12:22
Komento

6 Komente

 1. vakuum May 11, 13:59

  i rate kot ne qafe Lazaratit te shkrete
  🙂 🙂

  Reply to this comment
 2. Sali Protopapa May 11, 19:33

  … Bota tashme eterra ne “gremine” … Demokracia esistem i “degjeneruar” dhe “Kapitalzmi” i mare fund me para te vjedhura dhe fshehura ne bankat e botes ….
  … Bota kerkon te largohet nga ky sistem “Demokracie” i korruptuar dhe te afrohet atij “Social-Demokracise”.

  Sot vajzat lindin me sy tek “breket” … pra neser behen kurva dhe prostituta ….

  Donald Trump njeriu qe do ndryshoje politiken tashme “liberale-shthurrese” te myslymanit pa certifikate lindjeje OBAMA qe vec llafe, mashtrime dhe katalizmo refugjatesh pruri Botes.

  Reply to this comment
 3. Harith Kekerri May 12, 02:02

  Perderisa kane lejuar gjithcka ne fene e tyre, ska pse na ben cudi dhe kjo gje.

  Reply to this comment
 4. dhe papati cfar mendon mbi ket Stil tymosje , te murgeshave ? February 18, 16:55

  ktu qendro rreziku i semundjes e tu berit manjak te None-ve ,pra murgeshave amrikone .
  imagjino me ngel nji dit pa ate puron e gjate kto ,
  ci bojn priftrinjve ja rrembejn nga Dora dhe hm …i qisin tym-in shtellung ,vetem pas disa thithje-ve te thella

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*