Reagon deputeti i përjashtuar: Kundra blerjes se votës janë ata që futen në sistem

February 23, 2019 16:47

Reagon deputeti i përjashtuar: Kundra blerjes se votës janë ata që futen në sistem

Deputeti i PD-së, Myslim Murrizi ka reaguar sërish pas vendimit të Kryesisë së partisë për ta përjashtuar atë nga radhët e saj.

Murrizi me tone të ashpra tregon arsyet pse nuk e dha dorëheqjen nga mandati.

Demokrati shprehet se liderat aktual të PD-së kanë qenë refugjat kur ky i fundit ishe përballë socialistëve.

Ndërkohë që thekson se PD e futi sistemin e blerjes së votave, ndërkohë që sot shprehet kudër saj. “Me vjen shume neveri kur dëgjoj qe flasin kundra blerjes se votës, ata qe futen në sistem blerjen e saj.

Sot shoh qe është plotësuar e gjithë “polifoto” e atyre që u rrëzuan me votë në qershor 2013, përveç Dashamir Shehut.

Nuk do habitesha fare nga vendimi i kryesisë së PDSH për të më shpallur armik, sepse me më shume sesa gjysmën e tyre, kam qenë armik i baballarëve të tyre qysh në dhjetor 90

Me një pjesë tjetër kam qene kundërshtare i hapur ne zgjedhjet e 31 marsit 1991, kur unë isha komisioner i PD, ndërsa ata kandidonin për Bashkimin e Rinisë së Punës së Shqipërisë, ose ruanin votat e Ramiz Alisë në Shkollën e Bashkuar”, thekson ai.

v.l/ Dita

February 23, 2019 16:47
Komento

5 Komente

 1. Doni apo nuke doni ju o mije kenetash e mizakali,Drejtesia do te BEHET....... February 23, 17:15

  Demokrat i viteve 90 deklaron murizi,si muriz skutash qe ishte e mbeti.”demokratet” e 90-tes o muriz i murizeve ishin dhe mbeten ne shumice ish bashkepuntoret me te zellshem te sigurimit famekeq te diktatures komuniste,prandaj o mizekali mos u krekos si gjeli siper plehut tend,duke mos harruar qe te gjithe komisjoneter nga Bezhani qe fshehu (dogji)dosjet e ish bashkepuntoreve,nevend qe ti denonconte ato,Ti mriz i mirizerve,nuke je gje tjeter vetem se mije kenetash qe ju akuzonte dikure dhe vete diktatori Hoxha.Ne kete konteks te pakten mos na u beto per ndershmeri kure ti ke qene pjese e tutoreve te ketije prostitucioni allapluralist, nga eterit e diktatures komuniste,tek bijte e motrat e tyre me nje barre krimesh mbi supe.Prisni ju o te perdale,dardha e ka bishtin prapa;thote populli.Beso,bindu e leri marrite tuaja dhe rrefehu sa nuke eshte vone,qe SOVRANI, SHBA, BE e Ligji dhe Zoti te meshirojne.Rruge te mesme nuke ka me per ju o mije kenetash qe mbetet po mizekali ne bythet e tejpalkura te eterve te diktatures komuniste,bijve e mostrave te tyre deri me sot.

  Reply to this comment
 2. Fidel Kastro February 23, 18:42

  Nje dite do te na vi vdekja te gjitheve.por, ky Myrrizi me veprimin e tij shpejtoi ngordhjen e tij!!!!!

  Reply to this comment
  • Tani February 23, 21:21

   Ne fakt,ngordhjen tende.Ja shiko dhe ketu ne forum.Te gjithe u larguan nga nje nevjtore si ty .Ika dhe une pa mu ngjitur era kerrme e jotja.

   Reply to this comment
   • Fidel Kastro February 24, 14:04

    Tani,mjafton te mbashe,eren e qelbur kanceroze te rilindjes o kuqalash bolshevik o fare e keqe e shoqerise, baballaret tuaj qe nga viti 1944 mbollet veçse krime vrasje e burgosje te shqiptareve me te ditur e patriote e sot bijte e diktatures vazhdoni po ne te njenjte mendesi vrastare, por jo me plumb , por me droge hajduteri e korrupsion te papare, ju barktharet e djeshem sot jeni bere si ato derrat te lyer e zhgerryer ne moçalin e kenetes se qelbur te rilindjes enveriste ndersa populli nen vuajtje e mjerim!!!!!!!

    Reply to this comment
 3. Kuq e zi February 23, 20:17

  Nje fjale e tendit djeg me shume se 1000 fjale te kundershtarit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*