Murrizi del në mbrojtje të Hajdarit: “Peshon” më shumë se disa figura në PD

March 12, 2019 19:35

Murrizi del në mbrojtje të Hajdarit: “Peshon” më shumë se disa figura në PD

Të dy u përjashtuan nga PD. Një ditë pasi Rudina Hajdari deklaroi se nuk do të linte mandatin, për interesin e Shqipërisë ajo u mor në mbrojtje nga disa figura të Partisë Socialiste.

Por këtë të martë të mbrojtje të saj ka dalë dhe Myslim Murrizi, i cili i përgjigjet Sekretarit të Përgjithshëm të forcës më të madhe në opozitë. Gazment Bardhi, përmes rrjetit social “Twitter” tha se mandati ishte i demokratëve. Dhe Rudina Hajdari nuk i përfaqëson më.

Por për deputetin e Lushnjës, Rudina Hajdari përfaqëson dhe “peshon” më shumë se disa figura të PD-së.

“Po Eno, Bardhi, Beno, Çimi, Ivi, Dhurata, Endri, Orjola,Tomi, Oerti e kompani, çfarë kontributi kanë në këto 29 vjet që ekziston PD? Po këto a di gjë ti Gazi të kenë qenë në një seksion, grupseksion, kryesi, komision votimi apo numërimi, fushate lokale apo qendrore derisa ju lexoj emrat Basha si deputet e me pas i emëroi anëtarë kryesie??? Po e gjithë kjo “tufë” çfarë përfaqëson Gazi?? Po Basha çfarë përfaqësonte në vitin 2005 kur erdhi deputet e ministër pa ditur se çfarë ngjyre kishte dokumenti i PD?? Po Majlinda Gazi, Aldo? Arenca, Edi Halimi, Bojaxhiu, Andi Beli, Benet Beci e plot hajdutë administrate çfarë kontributi kishin në PD para se te bëheshin ministra e me pas milioner Gazi???”, shkruan deputeti i Lushnjës në Facebook.

v.l/ Dita

March 12, 2019 19:35
Komento

5 Komente

 1. Ylli March 12, 19:53

  Te kane legenosur socialistet dhe rilindasit o Mushkerriz si askush .Qe nga historia me policin e deri fjalimet e tua ishte bere si film me pulle te kuqe per masat proletare te Rilindjes .Ty vete ,familjen ,preardhjen tende ta bene lecke ne rrjete sociale e fjalorin me te ndyre e me pervers perdoren kunder teje 24 ore ne dite .
  Sot ,cudi je bere star i Rilindjes ,e cila zbuloi tek ty deputetin shembullor te opozites .Gjithe peshtymat dhe gelbazat qe ti paten hedhur vite me rradhe ,Rilindasit i gelltiten dhe po te nxjerrin te TV dhe gazetat e tyre si Monica Murrizi e Lushnjes !!!
  E kane art dhe shkence kete Rilindasit .Po te pakten me emra te tille si Ilir Meta dhe Ridvan Bode ka pak lezet se kane dhe histori .
  Por nje kokerr legeni si puna jote ,nje delenxhi dhe spurthjak lulishtesh ta ngrejne kaq lart ,tregon se Rilindja eshte streha e Qelbesirave .
  Vetem se ti Mushkertiz je si puna e prezervativit ….njeperdorimsh .
  E te mendosh se Lulzim Basha jepte konference shtypi ne mbrojte te Myslym Murrizit !?!?!?
  A te qifsha konferencen o Lul , po pse me kete floke ligustren do beje qeveri ???
  Ketu ka humbur cdo gje ,cdo moral dhe cdo pike referimi qytetarie .
  Ketu te qijne robt e shtepise kur je ne krahun tjeter dhe ta marrin ne goje kur behesh me ta .
  E kjo vlen per te dyja palet .
  O Zot ….Murrizi po jep leksione demokracie dhe rilindasit po kenaqen .
  Me falni o njerez …por QIJA ROBT !!!

  Reply to this comment
 2. servet March 12, 19:54

  Po ti cfar merite ke si demokrat o Murrizi ? A e din ti o murrizi se me mire te mos kesh vlera se sa te shesesh veten dhe ate qe ti perfaqeson,se sa te tradhetosh idealet. A e din ti o Murrizi se as ti dhe as shoket tuaj qe devijuat per nje dore leke dhe doni ta justifikoni me elektoratin nuk keni as elektorat as gje por ti bonitemena partise qe te dukeni kurkushi. Meqe ju paskeni elektorat provojeni ne zgjedhjet e ardheshme si deputete te pavarur.

  Reply to this comment
 3. Zefi prej Shkodre March 12, 20:53

  Murrizi po ju nxjerrë gjithë të palarat HAJDUTËVE të DOGANAVE dhe KRIMINELËVE që duan PUSHTETIN në Tavolinë , dhe pastaj ta bëjnë “ÇAFTERRA” dhe Copa-Copa SHTETIN dhe ZYRAT e SHTETIT !!!!!! Horrat presin pèr PUSHTET , pa VOTAT e POPULLIT SOVRAN !!! NUK merret PUSHTETI me BANDITÈ , HORRA , KUSARÈ , TRADHTARÈ , KRYEHAJDUTÈ dhe ZORRAXHINJË !!!!!!!, Edvin Rama është KRYEHAJDUT dhe KRYE KARAGJOZ , por tani për tani është me FAT , që ka përballè KRRIMINELËT e PD dhe LSI PLAÇKITJEN !!!! Për Momentin Edvin HAJDUT Rama èshtë e “KEQJA më e VOGËL”. !!!!!!!! PD dhe LSI (LesheLi) janë RREZIK KOMBÈTAR , ashtu siç e ka thènë edhe i madhi AVOKAT NGJELA

  Reply to this comment
 4. Thanasi kiras March 13, 03:59

  Sidomos intelektualet e qytetit tim A.Trashani dhe A.Beli por kjo ka qene merita e Berrishes me gjate kara/efila Kojtoni pak “sukseset” ne fushen e integrimit ne BE, dhe energjitike?! Muslimi asht deng pa marke por ktu ka te drejte jo per “mbi-peshen” e Hajdarit, por nen-peshen e mrave qe permend.!!

  Reply to this comment
 5. Tan Shkreli dv March 13, 14:10

  Benet Beci milioner ?!?! Triliarder inshallah dhe marshallah. Fullani duket si foshnje milingone perpara tij. Ka kohe Benet bibilushi qe nuk i numuron eurot, vetem me peshore. Njesia eshte ton me pakice, dhe hektaton me shumice

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim