Murrizi: Ka të tjerë që nuk do dorëzojnë mandatin

February 27, 2019 21:43

Murrizi: Ka të tjerë që nuk do dorëzojnë mandatin

Myslim Murrizi u përjashtua nga Partia Demokratike pasi refuzoi të dorëzonte mandatin e deputetit, një vendim ky unanim nga kjo forcë politike.  Por në një intervistë televizive në Ora News ai tha se veç tij do të ketë dhe njerëz të tjerë që do refuzojnë të dorëzojnë mandatin.

Do të ketë pas meje dhe të tjerë që nuk do t’i binden këtij urdhri”, tha Myslim Murrizi. Sipas tij në krye të demokratëve të Lushnjës nuk e zgjodhi as Berisha as Basha, por e zgjodhën demokratët ë këtij qyteti për kontributin e tij.

Nuk jam endacak politikan, por jam atje prej 4 janarit të 1991 dhe do jem vetëm atje derisa të jem në politikë. Nuk të lënë radhë të tjerët, mashtrojnë 4 vjet dhe ikin në një qark tjetër. Arrogance dhe komunistllëku brenda PD-së më dha mundësinë të provoj veten”, u shpreh Murrizi.

v.l/ Dita

February 27, 2019 21:43
Komento

3 Komente

 1. Lani February 27, 22:30

  Ty te lumte o Murrizo,cdo njeri ka personalitetin e vet po Pd eshte vec nje magazine legenash.

  Reply to this comment
 2. Labl February 28, 08:40

  O Lymo!Ne PD jane mbledhur gjithe llumi i PPSh,po ti ku ben pjese?Ne qofte se jo,krijo nje parti te shendoshe dhe bej opoziten qe ka nevoje vendi,se ata i kane duart me gjak dhe jane zhytur thelle ne afera koruptive e me keto veprime qe bejne duan tu shpetojne drejtesise.Suksese z.Murizi!

  Reply to this comment
 3. lexuesi i DITES February 28, 16:26

  Per qendrimin e pavarur je korrekt, z. Murrizi dhe meriton respekt nga cdo shqiptar. Larot, qe nderrojne kusinë sipas erës, ashtu do te flasin dhe do te etiketojne: ”tradhetar”, per aresyen e thjeshte se vete ata jane tradhetare.
  Ti je njeri i perballjes me kundershtarin politik ne sheshin e burrave, ne Kuvend, nuk je nje nga ata sharlatanet, qe nuk dine cfare bejne dhe cfare thone.
  Te jene te pakten 20 perqind e pd si puna juaj (duke hequr stilin primitiv te banalitetit me shpifje, ofendime, me sajime, pergjime, incizime, filmime dhe dhune verbale e fizike), vendi do te shkonte perpara.
  Ky eshte sistemi, qe kundershtari mundet me vote dhe jo me kacafytje fizike, jo me terheqje zvarre apo duke e kapur ”per zhelesh”, jo me sharje, me shpifje e dallkautlleqe te tjera te ketij lloji (per te cilat partia juaj shquhet dhe eshte kampione).
  Shpresoj se do te jesh nje ze i kritikes konstruktive ne Kuvend dhe uroj te mos jesh i vetem.
  Falenderim per qendrimin ne anen e zgjedhesve te Lushnjes! Suksese!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim