Deputeti i ri, Ramës: Mos u bëj dhe President, mos e kthe Metën në bazë se do dalësh më keq se në 30 qershor

July 5, 2019 11:50

Deputeti i ri, Ramës: Mos u bëj dhe President, mos e kthe Metën në bazë se do dalësh më keq se në 30 qershor

Deputeti i opozitës në Parlament Lefter Maliqi duke ironizuar me situatën aktuale politike ne vend, teksa vijojnë procedurat për shkarkimin e presidentit, i drejtohet me një apel paralajmërues Ramës, te mos e shkarkoje Metën.

Me një shënim në rrjetin social, Maliqi poston një video nga fushata e 2005-s, kur Ilir Meta në ate kohe ne krye te LSI-se, mori 5 mandate deputetësh, ndërkohe qe 2017 mori 19.

“Te lutem mos e kthe ne bazë se do ta marr timonin dhe tepsinë do ja jap popullit. Mos ja plotëso dëshirën se nga 21,6% sipas teje meqenëse vet votove vet i numërove ,po e shkarkove do përfundosh 11.6%”- shkruan ai.

Postimi i Maliqit

Kryeministër, Kryepolic, Kryeprokuror, Kryebashkiak, Kryekomandant, Kryediplomat, Kryerilindas, Kryekushtetues , Kryeopozitar të lutem mos u bëj dhe President, të lutem 1000 herë mos e shkarko Presidentin, se po e bëre do te bien te gjitha detyrat e mësipërme.

Shih videon është e 2005 me cilësi jo te mire dhe mori 5 mandate dhe ne 2017 mori 19 mandate deputetesh, te lutem mos e kthe ne bazë se do ta marr timonin dhe tepsinë do ja jap popullit. Mos ja plotëso dëshirën se nga 21,6% sipas teje mqse vet votove vet i numërove ,po e shkarkove do përfundosh 11.6%.

Kam besim se ti s’je as ironik as arrogant por je njeri qe punon për popullin, po e lulëzon këtë vend me papunësi, krime, trafiqe ,korrupsion, emigrim masiv, shantazhe, kërcënime, burgosje te varfërish për energji elektike, për 3 gr droge,dhe arrestime politike.

Emërime në politike me drejtues arrogant e te paafte. Kthjellohu ,reflekto ,shijoje pasurinë qe ke vene për 20 breza ne kurriz te socialisteve te ndershëm te zhgënjyer dhe shqiptareve qe i ke katandis si mos me keq ku 85% e tyre zbejnë dot një ditë plazh.

b.b/dita

 

July 5, 2019 11:50
Komento

11 Komente

 1. CIRK NE KOLONI July 5, 11:54

  Nga perplasja Meta-Rama populli ne KOLININ Shqiperi do te perfitoj.
  Se paku do te mesoj disa te verteta thelbesore.

  Reply to this comment
 2. beratasi July 5, 12:28

  O lefter tu befsha ferre,Ja vartes i bindur i shokut Sali dhe Enverre.Je idiot i lindur dhe i bere,Po cudit nje Berat te tere.Sikur do jepje doreheqien ne dt 30 po te beheshin votimet apo mos presim burreri nga nje Beracak.Ik ore bajge se na e shpife

  Reply to this comment
 3. Komunist i Penduar Thelle ne Kanada July 5, 12:33

  Lefteris mbylle halene,ti je nje deputet spiun.

  Reply to this comment
 4. valentina July 5, 12:38

  Booo,Boo,na mbyten katundaret,(Katilet)ky brekethartira qe fliste me kompetence te plote prej dy muajsh ,se me 30 Qershor nuk do te kete zgjedhje,eshte ne gjendje te parashikoje, qe 30 vitet e ardheshme do behet 100% qytetare,dhe atehere nuk do thirret me DERR KATUNDARI(KATIL).

  Reply to this comment
 5. Jimi July 5, 12:48

  Mbaruan zgjedhjet e 30 qershorit “nari” dhe ti akoma ne parlament!?

  Reply to this comment
 6. MH July 5, 13:21

  Allah allah cfare specie politikanesh gezon o Popull.

  Po kjo mize kalit nuk iku nga parlamenti.Po na bene dhe ironira.Ky vendosi te ikte nga parlamenti nese behen votimet me 30 qershore.Ky talles i vetvetes don te talle te tjeret.

  Reply to this comment
 7. Plaku Xhuxhumaku July 5, 15:25

  Lefteraqis,sikur u betove qe po pati zgjedhje ne 30 qershor do te largohesh nga parlamenti !
  PSE HA MUT TANI,LARGOHU O I PESHTIROSUR.TY NUK TI HUDH QYRRET NJERI.

  Reply to this comment
 8. demo July 5, 16:06

  Booo,Bo,,Si ka goje e flet ky??Pse nuk e dine SHQUPI qe ky eshte spiun i Rames?
  Katundar legen,ben si parimor.

  Reply to this comment
 9. kujtesa July 5, 19:30

  Ky Maliqi nje derr fshatari idiot qe s’e ka shokun. Shikoi formen, ajo eshte dhe permbajtja.

  Reply to this comment
 10. mirel July 5, 21:59

  Fytyra te tilla perfaqesojne popullin shqiptar.
  Kafshe parahistorike

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim