Mustafaj: Basha, i paaftë për të bashkuar PD-në

March 8, 2018 18:28

Mustafaj: Basha, i paaftë për të bashkuar PD-në

 

Besnik Mustafaj ka folur lidhur me mbledhjen e Kryesisë së PD si dhe gjendjen aktuale të selisë blu.

Mustafaj tha se mbështet tentativat për ngritjen e PD, por sipas tij Basha është i paaftë për ta bërë këtë.

Ish-ministri shprehet në News 24 se kryedemokrati nuk mund të bëjë dot një analizë serioze dhe për të bashkuar kontribuuesit të djathtës.

“Kryetari mund ta caktojë vetë datën e mbledhjes së Kuvendit Kombëtar, pa pasur mundësinë të mbledhë Kryesinë.

Unë jam anëtar i PD dhe mbështes tentativat për ngritjen e PD.

Basha mendoj se është i paaftë për të bërë një analizë serioze dhe për të krijuar instrumentet e duhura për të bashkuar kontribuuesit. Mendoj se nuk po tregon aftësitë e liderit. Basha e ngacmoi Patozin në mënyrë provokative.

Unë nuk di që Bode dhe Patozi të ketë lidhje me Aqif Rakipin. Më pas Patozi u përgjigj ashpër. Besoj se të dy ekzagjeruan me replika.

Unë mendoj se ka hapësirë për të krijuar një parti të re, por varet se kush e krijon. Nëse i respekton njerëzit dhe i rri punës në kokë unë jam i bindur që njerëzit të ndjekin.

Por me Facebook nuk bëhet partia, pasi e kanë provuar Genc Pollo e Ben Blushi dhe nuk ia kanë arritur. Lëvizja e Patozit nëse është për ego nuk prodhon gjë”, tha Mustafaj.

a.s/dita

March 8, 2018 18:28
Komento

6 Komente

 1. ! March 8, 18:57

  ME KTE RRACE HALESH VETEM MUTE GATUET
  ASGJE TJETER
  MBLIDHINI E RRASINI NE SHPELLE TE GJITHE
  TE SHPETOJE SHOQERIA SHQIPTARE

  Reply to this comment
 2. ROBERT CEMCAKIZI March 8, 19:24

  MOS NA I SHPIFNI ME KETO VEMJE QE U KA DALE BOJA!KY PO ZE VENDIN E PJETER ARBENORIT NDJESE PASTE E NUK ESHTE NDONJE CUDI KUR TE NA DALE NDONJE DITE BURRI I SHTETIT E TE NA TREGOJE SE SI E ELEMINOI PJETRIN,SAFETIN,BASHKIMIN ME INFARKT MIOKARDI DHE ARESYEN PERSE!!!!! I LUTEMI REDAKISE TI FSHIJE NGA SKENA KETO MONSTRA QE KUR NUK I SHERBYEN KETIJ VENDI E POPULLI,SI VEGLA QORRE NE DUART E KRYEKRIMIT.

  Reply to this comment
 3. drania March 8, 19:26

  Besniku i Partise eshte i lindur per prift!

  Reply to this comment
 4. Alban March 9, 00:48

  SI MUND TE BESOJME LULEZIM BASHA!?

  – Pyetje rrenuese per nje hajn me cizme e vrases te kapur ne flagrance…

  – A nxjerr fjale nga goja pa rre o Kodoshi i
  Berishes !?

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  Si mund te besojme voten ty Lulezim Basha?
  Si mund te besojme te sotmen dhe te ardhmen tone dhe te femijeve tane Lulezim Basha !?
  Si mund te besojme udheheqjen dhe qeverisjen e Shqiperise se rrenuar mbi 7 here prej jush ?
  A nuk ishe ti ai qe vodhe hapur 250 milione Euro te Autostrades se Kombit !?
  A nuk ishe ti qe e fillove ate pa projekt!?
  A nuk ishe ti qe vrapove ta nenshkruaje ate me nje kontrate vetem ne Anglisht kur gjuha zyrtare e Shtetit Shqiptar eshte shqipja !?
  A nuk ishe ti dhe kamikazet e Berishes qe pagove germime dheu ne permasa lemeritese sikur e gjithe trasejs e saj te ishte 21 metra e gjere dhe 9 metra e thelle nga Miloti ne Morine te Kukesit !
  A nuk ishe ti ne dijeni se cfare behej ne Gerdec edhe mbasi amerikane kerkuan qe te ndalohej cdo veprim e pune ne Gerdec gjate vizites historike te Presidentit amerikan Xhorxh Bush ne Tirane !?
  A nuk ishe ti shefi i diplomacise shqiptare qe drejtove bisedimet atdheshitese te Otrantos !?
  A nuk ishe ti numri 2 i zinxhirit komandues te urdherave kobezi te Sali Berishes per ekzekutimin pa vendim gjykate te 4 protestuesve absolutisht te pafajshem me 21 janar 2011 ne Tirane dhe plagosjen, rrembimin, marrjen peng dhe torturimin e qindra te tjereve !?
  A nuk ishje ti qe bashke me Sali Berishen, Genc Rulin, Arben Ristanin, e co, vodhet hapurazi votat e 8 majit 2011 !?
  Ma trego vetem nje gozhde qe ke ngulur apo lene mbrapa per 4 vjet si kryebashkiak i kryeqytetit shqiptar !?
  A nuk ishje ti dhe bosi jot Berisha qe i bet grusht shteti brenda Partise suaj Sokol Olldashit dhe nje manare e juaj i beri edhe gropen ne bashkepunim me “ skuadronet e vdekjes” !?
  A nuk ishje ti qe bllokove cdo oponent tendin ne gjirin e PD-se dhe urdherove vjedhjen e votave ne gjirin e saj cka u provua me ze e me figure ne syte e mbare shqiptareve !?
  Kur vjedh votat ne gjirin e Partise tende cfare mund te besh ti me votat e shqiptareve !?
  Si mund tia besojme qeverisjen e Shqiperise nje kusari, nje atdheshitesi, nje vrasesi, nje hajduti me cizme ne gjirin e partise se vet !?
  Na jep vetem nje aresye dhe fakt te vetem pse duhet te besojme dhe votojme ty nje rrenci e hajni me cizme qe nuk le gje pa rre, qe nuk nxjerr fjale nga goja pa genjyer !
  Lanet !

  Reply to this comment
  • eneo March 9, 12:47

   Amani more Alban se na bere te mos i shikojme me sy gazetat prej idiotesive te tua.Nje kavalli po i bie gjithe kohes thua se ju qe ishit 50 vjet ne pushtet e te privilegjuar te rregjimit jua pa kush hajrin,servila e spiuna te flliqte.Te gjithe ju njohim.Si nuk ulni koken po e ngrini kur jeni vet ne hale deri ne fyt Fol per krimet e komunizmit o i gjor ,per krimet qe keni bere ju te besuarit e partise qe pluralizmi jua prishi qetesine…

   Reply to this comment
 5. spata March 9, 10:48

  O Mustafa . Po di ti more intelektual se cfare bejne ujqrit kur mungojne kermat .Han njeri tjetrin.Ja kete po bejne stekat e Pd bashk me ty . Ankohen se e keqja qeka Basha.Jo mos ferkoni duart e ndyra . Jeni te gjithe ujqer qe e keni dashur kete populli si kerm .Ngordhci e mos ju pafsha ne politik .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*