Mustafaj: Demokratë mos u zhytni në dëshpërim, analizoni arsyet e humbjes

Redaksia Online June 24, 2013 14:43

Mustafaj: Demokratë mos u zhytni në dëshpërim, analizoni arsyet e humbjes

Ish-deputeti demokrat, Besnik Mustafaj, thotë se pas humbjes së thellë, demokratët duhet të bëjnë një analizë të thellë në lidhje me arsyet që e sollën atë. “Ju drejtohem të gjithë demokratëve e në mënyrë të posaçme asaj bërthamës së mrekullueshme që dikur quheshin me krenari “qëndrestarë”. E sotmja sigurisht që nuk është një ditë e gëzueshme për ne. Më kryesorja dhe e domosdoshme është që asnjë prej jush të mos ndjehet i thyer. Ju duhet të mblidhni forcat, krenarë që jeni demokratë dhe të bëni një analizë thellësisht të sinqertë me veten dhe njëri-tjetrin të arsyeve pse kjo humbje dhe sidomos pse në këto përmasa. Nëse demokratët e vërtetë, zhyten në dëshpërim, dëmin e madh e ka Shqipëria jonë e shtrenjtë”, shkruan Mustafaj në Facebook.

Redaksia Online June 24, 2013 14:43
Komento

8 Komente

 1. Kapterri June 24, 14:48

  Ju ka mesuar komandanti “komunistet nuk dorezohen”. Per cfare lesh demokratesh flet ti mor kameleon. Ata qe kishin pak dinjitet dhe tru iken me Topin. Hienat jane mbledhur rreth luanit qe po ngordh te hane ndonje pjese. Zoologet thone se ajo qe udheheq grupin e hienave eshte femer. Ashtu si te eliminoje edhe ty mor diplomat pa diplome. E hengret barin e miut dhe tani qe po mbytet anija, te shpetoje kush te shpetoje. Vetem nje gje nuk jeni ju te PD-se, demokrate

  Reply to this comment
 2. Tani June 24, 14:54

  Na ishte nje here.

  Reply to this comment
 3. Fleks June 24, 15:35

  Po te nisemi nga perkushtimi i maxhorances per te dyja mandatet ne sherbim te qytetarit,si dhe nga pjesmarja ne fushta elektorale masive,sidomos ne Tirane e simpatizanteve te djathte,si dhe ne ritjen e pjesamrjes ne votime ne 55%.
  Rezultati i kundert ne zgjedhje(ku po del se ka fituar e majta)verteton se;E majta ka perdorur tekniken URITH.
  Pra ka nxjerre nga cdo familje e majte 15-20% me shume votues,se zgjedhjet e shkuara.

  Psh:Normalisht votojne reth 40% e popullsise ne te dy krahet.

  1.600.000 nga te majtetx 40%=640.000 votues

  1.600.000 nga te djathtet 40%=640.000 votues.

  Perqindja e te djathteve ka qendruar po ne ato nivele 640.000 votues.

  Kurse perqindja e te majteve(pra atyre qe kane shkuar te votojne)ka shkuar ne reth 55%.Pra 1.600.000 x 55%=880.000 votues. Keshtu 240.000 votues me shume(ashtu tha dhe Meta)

  E ne raste te vecanta,perqindja e pkesmarjes se te majteve ne votime eshte ritur dhe me teper.

  Si realizohet kjo?

  E tjeshte fare;do shkoni te votoni ju prinder te iks familje te majte e perbere nga 4 veta ne moshe madhore. Shume mire.
  MERNI TE PAKTEN DHE NJE NGA FEMIJET,qe eshte ne moshe per te votuar(ashtu tha dhe Rama)

  Pra nderkohe qe te djathtet flene ne gjume-pra shkojne vec prindet.

  Te majtete e kane mare formulen-MER NJE VOTUES ME VEHTE(djalin ose vajzen).

  E te rrofte puna tyja o maxhorance,se ne me sitemin URITH,tak fituam.

  Prandaj ishin te sigurte Edi me Liken,SEPSE DO ZBATONIN KETE FORMULE

  Ky eshte shkaku u humbjes.keshtuqe,nuk ka deshperim.

  Reply to this comment
 4. zekthi' June 24, 15:35

  Filluan telegramet e ngushellimit per demokratet. Mesa duket Besniku do te kthehet per konkurrim te brendshem te PD. Prandaj nuk kandidoi me FRD-ne ?

  Reply to this comment
 5. Gramoz June 24, 15:45

  ngadale besnik mustafai se na kepute shpirtin me ato fjalet e tua zoteria juaj qe ju u jepni kurajo shokeve tuaj ,,hipokrizija jote nuk ane e vend ..si nuk ke kurajo qytetare te flasesh hapur dhe qytetarisht.nuk e dini ju dhe me mire sesa ju humbjen .qe te flasesh per partine demokratikdhe bemat e saj duhen vite ,aq deme i kini krijuar ati vendi..ku jane gjithe ata djem dhe ata bura qe i hodhen themelet e asaj partie qei besuam te gjithe..qe te flasesh keshtu si flisni ju eshte me teper se hipokrizi .ju mundoheni qe te mbroheni tamam si struci qe fshe koken dhe le bythen jashte…eshte fyese dhe poshteruse kur nuk thoni hapur se ajo parti kure nuk ka qene demokratike pervec nje parti e berishes dhe e klanit tuaj ju u pasuruat aq shume sa eshte veshtire te gjesh politikane si ju .po te ishit politikane te sinqerte dhe te te kuptonit se c do te thote demokraci evrtete ju duhej qe te pranonit rotacionin ete mos arinte te benit ate fushate nuk i dihet sesa miliona i hengert ati populli..ti z mustafai e ke denuar hoxhen qe e mbajti ate vend te izoluar ,atehere perse berisha te behesh nje diktator i dyte..te gjithe i dime bemat e hoxhes po keto te keti bastardit nuk kane ane e vend,,nese duhet te flase per partine tuaj duhen te flasin te tjere qe ,kane ikur me dhune po ti jo kure ti harove kur leshove bomben per kosoven me xhevairet e tua qe shokove te gjithe shqiptaret e ndershem…ju kure nuk e mbrojtet kosoven nen masken [shqiperia faktor stabiliteti ne ballkan ] dhe haruat qekushtetuta jone u del ne mbrojtje gjithe shqipetareve ne ballkan ,,,prandaj te keshilloj qe kur te flasesh per partine antidemokratike fol sinqerisht qe te pakten te themi se ke nje fare kulture ,,,nuk marojne kure marezite e partise tuaj kur i quani oopozitaret komuniste dhe ju nuk dini qe udhehiqeni nga nje fashist

  Reply to this comment
 6. elio June 24, 15:48

  Per ke demokrate e ka fjalen, ata te ’97 apo ata te 98 neper kryeministri, apo ata qe bene gerdecin, apo qe vrane njerez te pafajshem….partia demokratike duhet shkrire si partia e punes…

  Reply to this comment
 7. hosteni June 24, 17:30

  @Fleks : ja ke fut pordhes kot mer ,me ato llogarite edhe taktiken tate,,,,,,,,popullit I kishte ardhur ne maje te hundes nga “gjyshi antiplumb”, u perserit e njejta gje qe u be ne zgjedhjet e 92′,ose ne zgjedhjet e 2005′ kur pupollit ja solli ne maje te hundes nano,,,,,,eshte urrejtja popullore qe I dha fitoren kallomit&co,,,,,,,nejse rendesi ka qe do shporret 1 here e pergjithmone armiku me I keq edhe me komunist ,pas dulles,,,,,tani dihet si do rrjedhin ngjarjet pd-do shperbehet se do filloje lufta e klaneve midis tyre,,,,,kjo eshte 1 gje shume e mire per vendin tone sepse do largohen te gjithe ish-komunistat edhe ish-spiunet e regjimit te dulles te maskuar si demokrate,,,,,,,,,,,,,,,,,!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim