Mustafaj: Marrëdhënia Rama-Meta është e tensionuar, nuk i shërben vendit!

December 29, 2017 18:23

Mustafaj: Marrëdhënia Rama-Meta është e tensionuar, nuk i shërben vendit!

Ish-ministri dhe analisti Besnik Mustafaj ka bërë një përmbledhje të politikës shqiptare përgjatë vitit 2017. I ftuar në News 24, ai tha se ky vit ishte një vit regresi për politikën shqiptare, ndërsa renditi edhe disa arsye. Ndërkohë sa i përket marrëdhënieve mes kryeministrit dhe presidentit, Mustafaj tha se ajo është me tension të brendshëm.

“Marrëdhënia Rama-Meta është me tension të brendshëm. Të dy kanë pakënaqësi ndaj njëri-tjetrit dhe kjo nuk është e mirë për të mirën e vendit. Ky vit ka qenë një vit regresi për politikën shqiptare. U zbulua se politika qeverisëse ka qenë e lidhur me krimin dhe kultivimi i kanabisit është zhvilluar për interes të politikes.

Patëm zgjedhje të degraduara sa i përket manipulimit të rezultatit dhe një humbje të theksuar të PD. Patëm krijimin e një qeverie monopol. Qeverisja vetëm me dorën e Ramës është një kërcënim për demokracinë. Këto janë disa nga arsyet pse viti 2017 ishte vit regresi për politikën shqiptare”- tha Besnik Mustafaj.

December 29, 2017 18:23
Komento

2 Komente

 1. hahahah December 29, 18:34

  po ky mo ,
  ne shpell ka jetuar gjithe kto vite !
  pse kur kan pas maredhenje # kta presidente terrorista islamike me Ramon hahah
  si meta ,si kapterr nishani ,
  si kryeputana e kombit berisha ,
  bejne pjes ne banden anrishqiptare e para ,
  e tjetra ,
  asnji nga kto tre funderina nuk ka par kurr interesin e Shqiperise por te klanit te tyre ,duke krijuar ne cdo kohe ,konflikte ,destabilizim , sepse ky eshte misioni i tyre ne politiken shqiptare o dru me pre

  Reply to this comment
 2. N.VJOSA December 29, 21:04

  Paske zbuluar Ameriken me kete zbulim or Macok i kasterizuar!
  Don Meta dhe Don Berrisha jane dy kapot e Mafjes politike shqiptare qe e kane marre peng Shqiperine!
  Tani kercenojne me protesta , duke demonstruar se kane frike nga Drejtesia!
  Eshte shembulli me kuptimplote se Berisha-Meta jane antishqiptaret me te poshter qe ka pare ky vend!
  Lereni Ramen te qeveris Shqiperine dhe ta bashkoje me famijen Europiane!
  Ti Beso, ti Macok i tredhur flet per mardheniet Rama-Meta dhe deri tani i ke mbajtur anen Kryebanditit te Shqiperise!
  Mos na u hiq me Katolik se Papa, se te njohim mire kush je o Macok i tredhur, o antar i Trustit te Geshtenjave!
  Me njerez te poshter se paska pasur ky Vendi yne!
  Une te njoh mire qe ne Zeri Popullit ty, S K U T H Tropoje!…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*