Mustafaj: Saimir Tahiri po i bëhet barrë Shqipërisë

April 13, 2018 17:57

Mustafaj: Saimir Tahiri po i bëhet barrë Shqipërisë

Publicisti Besnik Mustafaj i ftuar në studion e lajmeve në News24, ka bërë një analizë të aktualitetit politik, përplasjeve në parlament dhe çështjes së Saimir Tahirit.

Ai tha se tensionet në seancën parlamentare nuk janë asgjë tjetër, përveçse pjesë e një spektakli politik.

“Ishte një gjë e veçantë përsa i përket spektaklit. Që në antikitet bëhej si spektakël për t’ia treguar të tjerëve, me një agresivitet të parrezikshëm, se uji, mielli e veza nuk të dëmtojnë fizikisht”, tha Mustafaj.

Duke u përmendur përjashtimi i 6 deputetëve nga parlamenti për 10 ditë, publicisti tha se ky akt ishte një dënim i tepruar.

Ndërsa në lidhje me Saimir Tahirin, Mustafaj u shpreh se po i bëhet barrë Shqipërisë, falë mbështetjes që ai ka marrë nga qeveria, duke rrezikuar kështu çeljen e negociatave me BE-në.

“Përsa i përket Saimir Tahirit, dhe sjellja që ka qeveria kundrejt tij, dhe si po e mbështet Rama Tahirin për të shmangur akuzat e tij, tregon që ai ka një pushtet okult. Ka rrezik që negociatat të mos hapen vetëm se Saimir Tahiri nuk është në burg, prej kryeministrit. Problemi është se Tahiri, po i bëhet barrë Shqipërisë. Sjellja që ka qeveria për ta marrë nën sqetull Tahirin, po i bëhet barrë vendit.”

s.a/dita

 

April 13, 2018 17:57
Komento

7 Komente

 1. Kush Carin eshte ky ,qe ben Kandarin e Shqiperise mor aman ?! April 13, 18:03

  Nuk arrij te kuptoj ,üerse Media i jep akses ,
  tipave si ky talibani ,trapojes .

  Si mer nuk hoqin dor kjo dreq Medie ,
  se stimuluari injorancen ne opinion !
  Jeni duke i bere nji sherbim shume te ulet shoqerise
  Shqiptare Zoterinjte Kazanit .

  Po e ngjisni virusit e shpellarve atij populli te shkret .

  Reply to this comment
  • Azio April 13, 23:32

   Po edhe ky nga shpellat ka dale.Mut si shpellari I Vicidolit.
   Kater breza duhet te kalojne qe keta shpellar te quhen qytetar.
   Besnik ke vetem emrin, por ti je I pabese.
   E keni ne gjak kete veti

   Reply to this comment
 2. Mon Kukaleshi April 13, 18:12

  I ke bo nai vizite Nexhmies mor bukshkale? Ish drejtoreshes tende … Qe del e pjerdh akoma edhe sot e ke pri asaj e pri Ramizit, se ata lane kelyshet e tyre.
  I lutem gazetes, se ka shpirt, mos botoje lajmet per shume persona si ky, redaktori i veprave te Enverit, jo per gje, po na prishet gjaku, e humbim menjen e na duket sikur jemi duke lexu Zerin apo Beshkimin ne kohen e merhumit.

  Reply to this comment
 3. kasem gahinji April 13, 19:05

  ja si synohet te spostohet vemendja e opinionit nga vandalet e rrugecerit e opozites tek nje kauze “qe i eshte bere barre shqiperise”,eshtja tahiri.nje ceshtje e frustuar qellimisht,per te spostuar vemendjen nga familet mafioze berisha,meta,nga klanet qe hetohen per korrupsion droge,vrasje,vjedhjete fondeve,trojeve dhe tokave.kerkohen vetem shtyrje afatesh ,dheprova asgje.behen lidhje e bashkim dosjesh dhe prape asgje.pikerisht kjo asgjeja i rendon shqiperise,ndaj te huajte vene theksin-“ti shkohet deri ne fund ceshtjes tahiri”,qe te mos abuzohet me me te.ata qe po gjukojne ceshtjen tahiri jane italianet,pra te huajt.nuk e dine ata qe ska prova as nga gjyqi?e dine fortmire.por,jane te paanshem,jane objektive,duan vendim konform ligjit,jo maskarallek te maskuar si patriotizem,se gjoja shqiperia po thyhet ne mes nga ceshtja tahiri.prokuroret jane tropojane,bashkepatriotet e tu dhe te saliut,te trustit te geshtenjave dhe grupit ciftelia.sajoni pra ca prova , se per te gjetur, nuk i gjeni,dhe keshtu nuk keni me siklet.por nuk e beni dot,nuk iu le vetingu.ua ka shkurtuar doren.

  Reply to this comment
 4. Cuku April 13, 19:12

  Ik o ushtari I Ramiz Alise,,,,,,,
  Ne burg duhet te shkoni ju ish sigurimsat e shtetit..
  Pardesyte e bardha ,je nje nga ata ,,,,
  Sa per.Saimir Tahirin ,trapin keni per tia rrujt,,,,,

  Reply to this comment
 5. vasili April 13, 20:11

  Halet e fjetura te kulles te mbushura plot,rrine rrine dhe e hapin kapakun,per te qelbur dynjane,

  Reply to this comment
 6. Jimi April 13, 21:05

  Sajmir Tahiri me shum koke turku se sa i inkriminuar. Sipas ketij “fillosofi” ky i behet barre Shqiperise dhe jo qoftlargu vrases se bashku “birin” e vete vrases dhe hajdut te rruges se kombit!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim