Myftaraj: Avokatja e Popullit, dhomë qejfi ngjitur me zyrën!

November 3, 2017 22:04

Myftaraj: Avokatja e Popullit, dhomë qejfi ngjitur me zyrën!

Ka shkaktuar shumë ilaritet emisioni “Ju flet Moska” i Kastriot Myftarajt në Ora News.

Myftaraj ka denoncuar ndër të tjera ekzistencën e një ambienti që ai e ka quajtur “dhomë private misterioze” e Avokates së Popullit Erinda Ballanca brenda institucionit në fjalë.

Myftaraj ka prezantuar një skemë të ambienteve të brendshme të godinës së Avokatit të Popullit duke treguar një kthinë të këtij institucioni ngjitur me zyrën e titullares, e cila sipas Myftarajt nuk monitorohet nga kamerat dhe ka dalje të fshehtë të pakontrollueshme nga sekretarja dhe punonjësit e tjerë.

Myftaraj pretendon se kthina në fjalë është ndërtuar gjatë kohës kur kjo godinë përdorej nga Ministria e Ekonomisë dhe ministër ishte Anastas Angjeli.

Këtë dhomë private misterioze, z.Angjeli e ka përdorur si dhomë qejfi – tha drejtuesi i emisionit.

Ai shton se zonja Ballanca “si grua e divorcuar” duhet ta denoncojë dhe mbyllë këtë praktikë që “mos ti hapen llafe” sipas Myftarajt.

Më poshtë video:

November 3, 2017 22:04
Komento

18 Komente

 1. Artan Dashi November 4, 05:27

  Duhet te jete Dhome Opiumi, ku titullari mbledh mendimet nen qejfin e opiumit

  Reply to this comment
 2. Vicens November 4, 12:12

  Radio Moska , e pike e zeze pike e zeze po cne ? Zeri Moskes zeri Amerikes Pekinit,Athines,Sofies, po zeri Tiranes ?!!

  Reply to this comment
 3. asd November 4, 12:39

  Ilaritet ju krijoi edhe lajmi i 800 mije eurove me dy patentat por doli i vertete dhe nuk eshte me per te qeshur.

  Reply to this comment
  • Mark Uk November 4, 14:47

   o erinda basha ti je kuader i drejte si gjarpri se te ka mesue saliu. Po edhe motra e edite. Ju su ka ngelur gja ma jeni te zhveshur keni ngelur vetem te mbathjet te shk urter .turp te keni 26 vjet lufte karrikesh. Lereni ta shikoi edhe keto here se e bane si burrat dhe rat dakor me edin 18 qershor.dhe saliu e pranoi .lerni popullin 26 asht demorri…sajmiri ju shkuli lezaratin etjera.ju e mbollet duhanin e eger azemi va la amane se populli sdon fabrika uzina kombinata .ato fjalet fyesa ne parlamente keni fyer popullin si e djathte e majta jeni deputet e te popullit.duhet te ndiqni penalisht .malaij foli mire.

   Reply to this comment
 4. shqipe November 4, 12:53

  Po mire xhanem,ky koke lopa grat e shqiptarve ruan?!…
  pisi i burrave.

  Reply to this comment
 5. Veleshnja November 4, 13:09

  Mos e hap ate dere or trim 🙂 🙂 🙂

  Reply to this comment
 6. Gani USA November 4, 13:13

  Ore e vertete eshte qe Andi Hysniu ish burri ksaj Erindkes ka thene qe i vjen turp qe kjo eshte mamaja e djalit t tij???
  Se ka qen nje lajm deri para pak kohesh por dikush e ka fshire nga google

  Reply to this comment
  • Replikusi November 4, 13:18

   Nuk e ka Andi Hysniu o shok
   E ka andi bushati
   Eshte ky qe boton te Tema dhe nuk lejon komentet e lexuesve poshte se e shqetesojne dhe e lene pa gjume.
   Saliu njeher ka thene qe problemi i tij eshte se ka vetem nje koqe tjetra i ka ikur n drejtim t paditur.
   Saliu duhet ta dij mire se i ka mbajt oturakun kur ka qen i vogel.
   Po edhe Erinda duhet ta dij se kane pjerdhur n nje krevat

   Reply to this comment
   • Red por jo i kuq November 4, 13:21

    Ketu nuk eshte puna ka nje kokerr apo dy kokrra nipi i Hysni Kapos.
    Problemi qe ngre gazetari Myftaraj eshte mese i qarte: Per cfare i mbajne keto ambjente private neper zyra shteti?
    Zonja Baallanca apo zonjusha Ballanca duhet t dali n publik dhe te sqaroje popullin cfare eshte ky ambjent dhe per cfare e perdor??
    Edhe Spiro Ksera ka patur nje apartament te tille privat.
    Keto duhet te marrin fund

    Reply to this comment
 7. rimi November 4, 13:34

  Duke pare vidieon e ketij emisioni “ju flet muti” mendon se ku ka shkuar gazetaria shqipetare e nga kush perfaqesohet kjo gazetari “investigative”!Ky rrush duhet te jete “qytetari dixhital” i Berishes!Kur ndegjon kete rrush ,edhe sikur te jete i vertete pretendimi nuk te besohet kur del nga goja e ketij amatori ndoshta e ç’mendur qe i eshte dhene nje vend ose nje dhome tek “Ora news”,(une po e shenoj me k1-hynn mjtas dhe aty eshte nje k2 e pasketaj gendet dera e k.m qe ka dhe nje dere te fshehe qe konrespondon me sk1e vk.Turp per 2017 e eshte dashakeqe per kete gazete qe nga “dita “duan te bejne” Nata”!O sa mir me ken shqyptar………!

  Reply to this comment
 8. NjeQytetarOptimist November 4, 14:44

  Keta ruajn njerzit kur shkojne ne dhomra e banjo.. Te japin edhe keshilla. Eshte e divorcuar thote dhe probaliteti eshte I larte.. Te dhjevsha ish sigurimin e shtetit..Jane te lezetshem..

  Reply to this comment
 9. Eljaz November 4, 14:50

  Per here te pare…?!.

  E nderuar Dita! S’e kam per here te pare qe ketu ne gazeten e vwtme te vertete shqiptare kam dhene disa opinione per parlamentin shqiptar : si njekazan qe ndot ambientin e paster shqiptar; si nje “Big Brother”qe helmon mendjet e ndritura te popullit te mite e te thjeshte shqiptar;si nje shpelle me shpellare qe, nje pjese shfryjne fjale nga me ofendueset ndaj njeri-tjetrit per te shpenzuar energjite qe perfitojne nga gjaku i fukarenjve, pjesa tjeter vec ngroh vendin e fryhet duke thithe,edhe kjo,gjak fukaraj.
  Shpresova tek ky i fundit,por ,sic thote populli”moti i mire duket nadie”
  Ne te enjten e fundit kryeopozitari Lul i thote kryeministrit te vendit :”Ti je me i madhi i kastraveceve…”,lideri historik Berisha e quan kryeministrin Rama nje figure falike:”Ne se kjo strukture falike del ketu e mbahet me figura falike ,une propozoj ta nxjerrim jasht” Nje kinokomedi.
  Dhe per here te pare shfaqet ne podium Grida(Duma) dhe hape diskutimin me shprehjen:”Te ruajme etiken.”Po kujt i drejtohet,lideritte saj historik Sali,apo trashegimtarit te tij e tutor i Grides,Lulit?
  Ka harruar z.Grida,me etiken e saj dikur kualicionin Rama-Meta e quante kualicioni i qelbesirave,ndersa sot njeren pjese te kesaj qelbesire e ka perqafuar dhe po e shijon. Turp per ty.
  Po oer here te pare shfaqet nje deputete e Dibres,e emruuar nga Luli,ne dukje me dije,por perdor gjuhen e padronit e,duke baltosur Dibren,baltos vehten,familjen e saj politike dhe behet e pa besueshme dhe e pa shprese..
  E nderuar deputete,qe nuk ta mesova emrin, neqofte se kryetari i bashkise mjeku Rama nuk punon per Dibren,por vec per vehten dhe familjen e tij, t’i drejtoju gjykates dhe mos hidh shashka qe ne te paren here,sepse do behesh e pa besushme para popullit te thjeshte e per rrjedhoje e pa vlere.
  Dibranet jane njepopull punetore,i qete, i kulturuar e mikeprites.Ruajne traditen e vjeter te gjiros ne ate shetitoren aq te bukur.Per 15-vjet(15 dite ne vjete)qe ekamshijuar une,cdo vit arrnoheshin trotuaret me pllaka dhe perseri coptoje kembet nga pllakat ethyera dhe ,me siguri dikush ka plotesuar xhepat e tij.
  Nuk di a ke arritur ta shohesh sivjet,e nderuar deputete,ate shetitore te perkryer dhe teperjeteshme.Ky, pra,Rama,hajduti yt, ia dhuroj Dibres kete shetitore qe e kish merituar prej kohesh dhe ia kishin mohuar pushtetaret e familjes sate politike qe ti verberisht sapo ke filluar t’u sherbesh.
  E mjera Shqiperi me perfaqesues te rinj si Grida e ti e tutoret tyaj te vjeter.Kjo eshte shpresa,ketu qendron perspektiva?.
  Ju lutem,te pakten ju te rinjve mesoni te lexoni qe te lexoni te pakten Migjenin eKonicen qe te mesoni se jeni ne parlament .Reflektoni!

  Me respekt,por me pak shprese.
  Eljaz Salja

  Reply to this comment
 10. Vlora 97 November 4, 14:53

  Po mire ky Kastrioti ndoshta ia fut kot po pwrse nuk reagojne kta te Acokattitt Popullit? Se dhe shume normale.nuk eshte qe te kemi apartamente qejfi brenda zyrave te shtetit.
  Une per zonjen Ballanca kam respekt po ne punet e qejfit nuk e ve dot doren n zjarr as per gruan tende jo me per gruan e nje zyre shteti

  Reply to this comment
 11. Pranvera November 4, 14:54

  Dihet administrata cfare bordello eshte.
  Shikoni si vishen e pispillosen.
  Krahasojini me te huajt.
  Njerezit normale ven ne zyra per te punuar jo per te mbushur komplekset e katundarit te paplotesuar si ne administraten shqiptare

  Reply to this comment
 12. El bigotte November 4, 15:25

  Ky idiot gazetar duhet mbyllur ne cmendi..

  Reply to this comment
 13. XXXN.COM November 4, 16:02

  Si mund t rregulloj nje grua e divorcuar hallet e popullit? Nuk ia ka dale dot mbane as me familjen e saj

  Reply to this comment
 14. Beqar Skenderi November 4, 16:29

  Si gjithe te tjeret dhe une shikoj e degjoj te gjitha cfare shikoj e degjoj me bejne pershtypje dhe reagoj. Nje shprehje popullore nga anet tona thote. Muri luan burri nuk luan. Tashti kjo shprehje ka nderruare pozicion dhe thuhet muri s luan burri luan. E kam shprehur dhe nje here kete po me bejne pershtypje te keqe shume pseudo politikane qe kercejne si karkalec sa andeje keteje dhe pyes veten pse shperfytyrohen keta njerez qe nuk u rri bytha rehat po verce verce si plestat sa andeje keteje. Keta lloje politikanesh kane hyre ne politike me qellim te cakuare vetem per fitime materiale se nuk prodhojne asgje per shoqerine. Paraja shoke paraja. Katiut kur i rrefene parane ndryshe e vertit sherjane. Me bejne pershtypje ca politikane dhe analiste e opioniste qe ne profesionin e tyre me diploma kane qene te nddruare. Sa jane futur ne politike jane degjeneruare. Ah ajo e shkrete para ka genjyere te zotin. Me keqardhje kujtoj kastriot islamin qe nga tribuna e kuvendit jepte leksione demokrateve. Pa pritur nje dite u be deokrat pse? E humbi burrerine dhe autoritetin. Pse? Po frrok cupi i flakte per deputet ne vlore pse i ktheu krahet vlores se flamurit? Po mero baze gazetari e analisti i thekur i saliut pse nderroi lekure e u fut ne strehen e gazetes dita? Po fatos lubonja me mllefe do na mbush mendjen per demokraci. E si keta ka dhe palo burra te tjere qe ndyjne politiken dhe i japin asaj epitetin kurve. Keta sharlatane turbullojne mendjen e miletit. Jane bere te neveritshem. Nuk shikohen e nuk degjohen. Beqar skenderi. Tirane

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*