Mynyr Koni rektor i UT-së nga votat e pedagogëve

April 20, 2016 20:45

Mynyr Koni rektor i UT-së nga votat e pedagogëve

Nga numërimi i votave të pedagogëve, Mynyr Koni është shpallur fitues duke  marrë 460 vota kundrejt 243 të rivales së tij, Klodeta Dibra për Rektor në Universitetin e Tiranës.

Ndërkohë po vijon procesi i numërimit të votave të studentëve.

Në Universitetin e Mjekësisë Arben Gjata është ka marrë 107 vota, pas tij vjen Bare dhe më pas Mira Rakacolli me 60 vota.

Andrea Maliqari është shpallur fitues për rektor të UPT me votat e pedagogëve.

Komisionit Institucional të Zgjedhjeve tha se pjesëmarrja në votim e stafit akademik ka qenë në nivelin e 98%. Ndërsa pjesëmarrja e studentëve ishte në nivelin e 40-50%.

April 20, 2016 20:45
Komento

2 Komente

 1. student April 20, 23:33

  e mori PD edhe UT.
  Me sakte e mbajti pas Kules.
  Mynyri eshte kelyshi i Argites.
  Nderkohe i perdhjeri Rama vazhdon humbet betejat e tij thelbesore per jetesimin e votes se 23 qershorit.
  Tashme e tradhetuar krejtesisht

  Reply to this comment
 2. Qytetar April 21, 08:48

  profesor Mynyr Koni nje intelektual me shume gjuhe te huaja e i pa perzier politikisht eshte nder i inteligjences shqiptare. Fitoi Inteligjenca perball nje cop ish-basketbollistje si Rama qe kerkonte te behej Rektore me qeveri pas bythe dhe me Shullazin shprese per ti larguar profesorin nga gara. Urime profesor Mynyr Konit, ka triumfuar inteligjenca e qytetaria mbi mediokritetin dhe dallaveren qeveritare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*