Myslim Murrizi: Lista ‘Basha ik’ e do PD-në për vila dhe tendera

July 2, 2017 09:52

Myslim Murrizi: Lista ‘Basha ik’ e do PD-në për vila dhe tendera

 

Deputeti i zgjedhur në Qarkun e Fierit, Myslim Murrizi, gjatë një interviste për Shqiptarja.com u shpreh se thirrjet e disa deputetëve dhe ish-ministrave kundër Bashës, burojnë nga humbja e pushtetit.

Murrizi shprehu dyshimet të forta se, firmëtarët e peticionit kundër Bashës, pasi nuk u përfshinë në listë, kanë punuar nën rrogoz kundër Partisë Demokratike, ndërsa tani kërkojnë dorëheqjen e kryetarit.

Gjithashtu, deputeti i zgjedhur demokrat paralajmëroi se do t’i kërkojë komisionit për zgjedhjet në PD, verifikimin e të gjithë kandidatëve për kreu e PD, për lidhje me ish-Sigurimin e Shtetit.

Ndërkaq, në një status në Facebook, Murrizi thotë se kundërshtarët që flasin sot për humbjen e zgjedhjeve, e duan Partinë Demokratike vetëm për tendera, vila, koncesione dhe dashnore.

 

July 2, 2017 09:52
Komento

4 Komente

 1. Arben July 2, 10:51

  PSE, TI PER CFARE E DO MORE, B….

  Reply to this comment
 2. 'korani' pseudonimi i Fevziut po i Patoz hallexhiut!? July 2, 13:06

  Nuk na the asgje te re po ERminen kush e mballos se Sadijen e dime qe e mballos Fazlliq ndersa Sllobodanken e mballoste Ajli Alushani ndrsa Saliu krruan bythen kudo qe gjen ndonje parmak

  Reply to this comment
 3. Loni July 2, 15:31

  Babai im perdorte nje fjale “gomar, gomari”, mendoj se eshte me e pershtatshmja per Murrizin

  Reply to this comment
 4. Mrika July 3, 06:38

  Murrizi po tregon realitetin dhe korrupsionin e PDse. Keshtu kane bere ata qe i hoqi Luli. Vec tendera kane vjedhur, ndertuan vila ne mal e det mbushen xhepat e tyre dhe te familiareve dhe nuk lane gje pashitur per pervetesim vetijak.Ata rreshkiten keq dhe ju hypi vetja ne qejf kujtuan se gjeten cifligun e babes dhe hajt ti biem . Jo mor zoterinj do tu dalin nga hynda haka e popullit.Keni bere shume gabime te pafalshme… jepni llogari tani si i bete pasurite kur ekonomija jone dihet sa eshte e si eshte.Ska me budallenj. Ashtu si u kenaqet tani do hidheroheni po korrni cmbollet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*