Myslim Murrizi merr “frenat”, drejton seancën e parë plenare

May 30, 2019 11:34

Myslim Murrizi merr “frenat”, drejton seancën e parë plenare

22 ditë pas zgjedhjes si nënkryetar i Parlamentit të Shqipërisë, Myslim Murrizi, ka drejtuar seancën e parë plenare këtë të enjte.

I gjithë debati në Kuvend u dominua nga diskutimet për rekomandimin e Komisionit Europian për hapjen e negociatave.

Pas largimit të deputetëve të PD-së dhe LSI-së dhe për rrjedhojë edhe të nënkryetarit Edi Paloka, u bën ndryshime edhe në strukturat drejtuese të parlamentit.

Murrizi zëvendësoi Edi Palokën. Ai u zgjodh nënkryetar i Kuvendit me 92 vota.  Murrizi mori përsipër drejtimin e seancës, pasi kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi kishte në axhendë një takim me Ambasadorin e Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca.

l.h/ dita

May 30, 2019 11:34
Komento

2 Komente

 1. Zigur Qarri May 30, 12:02

  “Deputeti i Bashës Myslim Murrizi,boton një bisedë me Fatmir Mediun ne Korrik 2018,ku citohej te kishte thene,
  se” Këta gazetarët hanë m..çdo ditë e natë.Ia kthen Mediu:Këtu vetëm jevgjit janë qytetarë”.
  Megafonave te”rilindjes” nuk i shpeton asgje,me fort kur eshte rasti per te perbaltur opoziten,ku thuhet:”Më poshtë një
  pjesë nga satatusi i Murrizit që të bën të ngresh dyshime serioze për gjëndjen mendore të tij,apo për seriozitetin me të
  cilin Lulzim Basha ka zgjedhur deputetë njerez te tillë”!
  08.05.2018 “Maxhoranca ka zgjedhur sot deputetin demokrat Myslim Murrizi, si zëvendëskryetar i Parlamentit të Shqipërisë”!!!
  Murrizi që të bën të ngresh dyshime serioze për gjëndjen mendore të tij,Edvin Rama e zgjedh zëvendëskryetar të Parlamentit!
  Basha e hoqi nje havale,se degjoi megafonat e “rilindjes” ,Rama e nderoi(ashtu si hajdutin Ridvan Bode)!Kjo tregon,se Edvin
  D’Rames nuk i intereson kurre niveli intelektual i zyrtareve,por vetem pushtteti i tij,kjo tregon,se Edvin D’Rama nuk ka qene,
  nuk eshte dhe nuk do te jete kurre serioz,sepse eshte nje karagjoz i lindur me te meta mendore,i pamodifikueshem gjenetikisht.

  Reply to this comment
  • I tille je ,sa here qe hap gojen May 30, 12:21

   O Zigur Qorri , … , ti e di mire se nuk ta var kush ne gazetat Dita dhe Tema , sepse je nje plehre e Faruk Ballaukut , Cfar mutin kerkon ne keto gazeta ? Je aq idjot , sa jo vetem kujton se mund te besh diversion ne elektoratin e majte , por me e madhja eshte se perpiqesh te japesh mend, kur e ke koken te mbushur me bajga ! Si nuk ke as sy , as veshe , as mend per te pare e kuptuar qe me ty tallen te gjithe ? Ben mire te shkosh e ngulesh turirin ne gjirizin e Balliut dhe RD-se , se derrat si ti , aty e kane vendin . YYYYT Plehre e pa riciklueshme !

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim