Myslimanët e Britanisë së Madhe duan futjen e ligjit të Sheriatit

April 11, 2016 13:58

Myslimanët e Britanisë së Madhe duan futjen e ligjit të Sheriatit

Myslimanët britanikë janë duke krijuar një komb për brenda një kombi, ka paralajmëruar ish mbikëqyrësi i barazisë gjinore, Trevor Philips.

Phillips thotë se shumë prej tyre mbajnë vlerat të ndryshme nga pjesa tjetër e shoqërisë dhe duan të bëjnë jetë të veçantë.

Më shqetësuese është se ata po e mbështesin terrorizmin. Ish kreu i Komisionit për barazi dhe të drejta të njeriut thotë se ata po krijojnë “geto” brenda vendit.

Një numër i madh “nuk i pranojnë vlerat dhe sjelljet që e bëjnë Britaninë ajo që është ”

Phillips paralajmëron për një “luftë për jetë dhe vdekje për shpirtin e britanikëve islamistë”.

Ai gjithashtu thotë se arsyeja e këtij krijimi është se deri tani shumica prej tyre jetojnë ndryshe nga pjesa tjetër e britanikëve.

Njëzet e tre për qind të tyre po e përkrahin gjithashtu futjen e ligjit të sheriatit në Britani.

April 11, 2016 13:58
Komento

2 Komente

  1. Salah-politika e BE April 11, 14:23

    Myslimanet me ligjet ” demokratike ” te Britanise ( e jo vetem ), shpejt do kerkojne me ” menyre demokratike, referendum “, qe ti bashkohen Shtetit Islamik! Britania duhet te jete e pergatitur per kete, Europa gjithashtu. Me Liberalizem ekstrem Europa po ben gropen vehtes e europianet po i ben te huaj ne Europe. Do shohim vazhdimin e historise…

    Reply to this comment
  2. SuomynonA April 11, 16:19

    Ju qitë zoti fare ishalla. pse nuk i kërkoni kto të “drejta” në gopin etj nonës tuj

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*