Naço: Hetim dhe konfiskim pasurisë së zyrtarëve të lartë, përfshi presidentin

May 1, 2015 08:54

Naço: Hetim dhe konfiskim pasurisë së zyrtarëve të lartë, përfshi presidentin

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, deklaroi se do të hetohen pasuritë e vëna nga të gjithë zyrtarët e lartë, duke filluar që nga presidenti.

Deklarata e tij u bë në emisionin “Të paekspozuarit”.

Ndërkohë, ai ka kërkuar që Këshilli i Lartë i Drejtësisë të mos drejtohet nga presidenti.

Kjo, pasi sipas Naços, një njeri, në këtë rast presidenti, kontrollon gjithë sistemin e drejtësisë.

“Presidenti ka në dorë gjithë sistemin e drejtësisë.

Ky sistem nuk ka funksionuar deri tani dhe duhet të ndryshojë”, ka thënë Naço.

May 1, 2015 08:54
Komento

8 Komente

 1. LOVE May 1, 10:26

  ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhahahhaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahaha

  Naco dukesh tamam palaco ,keshtu ke qene gjithmone
  ju te Lsi fushaten duhet ta filloni me ndonje mufke tjeter ,sepse instiktivisht lind pyetja
  Po pasurine e Ilir Metes kur do e hetoni ??????????????????
  Je ne konflikt interesi ,me mire hesht ,se dhe ne bejme sikur harrojme .
  PLEHRE !

  Reply to this comment
 2. TJ May 1, 10:50

  Jeni plehra apo jo vertetojeni! Filloni kontrolloni pasurite e te gjitheve! Filloni me politikanet,presidentin dhe sistemin e drejtesise! Tregoni me fakte qe po luftoni korrupsionin!Dhe populli do t
  ju besoje kur te konfiksoni keto pasuri dhe ja ktheni popullit!

  Reply to this comment
 3. Gezimi May 1, 11:05

  Deklarate sa per konsum publik! Asgje nuk do realizohet!

  Reply to this comment
 4. tomorri May 1, 11:09

  me fjale jeni ne rregull ju te LSI Shikojeni njehere veten se ke keni futur ne pune ju te lsi ata qe erdhen nga pd dhe militantet tuaj me 8 klase ose me kristal kerkojani popullit prape votat se imoret

  Reply to this comment
 5. lili May 1, 11:54

  Para votimeve cfaredo premtime do kemi?
  Po ligje kur!
  Po bravo!

  Reply to this comment
 6. miroo May 1, 13:33

  PO JU E MBYTET I MORET ERZIN.. ……ZGUXON TJETRI TE BEJ NJE SHAKA

  Reply to this comment
 7. Zoro May 1, 15:19

  “PIFQET” O NACO DJALI.

  Reply to this comment
 8. LIRIA March 17, 01:25

  PO AMAN O NASIP DJALLI
  SE VERTETE TE KA ZENE HALLI
  KY I ZIU ME SHUME PLEQE
  KUJT JA PRISHE E KUJT JA NDREQE?
  ME MIRE MBYLLE MOR DEREZI
  SE VERTETE S’BESON NJERI….
  KALUAN 25 VJETE,
  TE PABUKE E PLOT SIKLETE
  E TANI O NASIP DJALLI
  RRADHEN DO TA KETE KANDARI
  TOTALISHTE JU KA DALE BOJA,
  ME GENJESHTRA E PARANOJA,
  TI SKE BYTHE MORE MAVRI,
  SE TE TREDHE META TY,
  LIKJA DHE SOTE SI ME PARE
  ME BASHEN PO BEN PAZARE
  NDAJ E COJ NE AMERIKE
  QE NGA “LIGJI” TMOS KETE FRIKE
  PLOTESISHTE JU KA DALE BOJA
  E KETU PERFUNDONE LOJA
  SE SOVRANI PO GATITET
  SI VULLKANE DO TU VERVITET
  TU PERZERE ME CEREMONI,
  SE E SHITETE KET SHQIPERI,
  E TANI PO QASET KOHA
  TU SHPRONESOJME JU O HORRA,
  NUK DUROJME ME RROBERI, DHE
  JA VDEKJE JA LIRI….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*