Naço: Presidenti s’duhet të jetë më kryetar i KLD-së. Edhe ministri, jo anëtar

May 28, 2015 12:11

Naço: Presidenti s’duhet të jetë më kryetar i KLD-së. Edhe ministri, jo anëtar

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, ka kërkuar që të bëhen ndryshime kushtetuese.

Konkretisht ai kërkon që presidenti të mos jetë me kryetar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë e të gjitha kompetencat e tij t’i marrë kreu i Gjykatës së Lartë.

Po ashtu, si pjesë e këtyre ndryshimeve, sipas Naços, edhe ministri duhet të mos jetë më anëtar i KLD-së.

​“Gjetëm KLD të zhytur në konflikt interesi”, tha Naço.

Naço përsëriti mesazhin se drejtësia duhet të ndahet njëherë e mirë nga politika.

Deklaratat e tij janë bërë në tryezën për reformën në drejtësi, ku ka qenë present dhe presidenti Bujar Nishani.

May 28, 2015 12:11
Komento

13 Komente

 1. Gjini prej Amerike May 28, 13:17

  Po ju mbaron mandati dhe ende nuk keni ba reformen në Drejtesi.Me sa shoh ky Naco a vue minister per me zvarrite reformen dhe mos me lufte korrupsionin.Nuk ka asnji justifikim Edi Rama per prapambetjen e reformes në drejtesi dhe ndeshkimin e korrupsionit.

  Reply to this comment
  • Mendim May 28, 19:42

   Jo vetem qe sduhet te jene pjese e kryetare po mos te merren fare, le te jete nje organ i pavarur totalisht se po i futi hundet shqupi aty mori fund ajo.

   Reply to this comment
   • roberti May 28, 19:47

    Nxitoni me ate reformen ne drejtesi, nxitoni te kemi nje pale gjykata te pavarura dhe te bejne punen e tyre se sduhet lene me asnje dite jasht burgu ai njeri bashk me ata plera qe ka pasur nga pas e qe kane vjedhur cdo qindark te mundshme te ketij populli.

    Reply to this comment
 2. Mark uk May 28, 13:21

  Pse nuk thue qe kryetari KLD te jet kryetari i PS.

  Reply to this comment
  • i ri May 28, 13:31

   Jo ,jo mark do te veme saliun tend ai i ben ,i ka bere ,e di ti beje te gjitha,prandaj edhe ti plas per te, eshte ylli jot.Po mbete gomar ore tere jeten kaq qorr je,,,!?

   Reply to this comment
 3. desi May 28, 14:34

  Mark Uka dhe vet Saliu ka pas ndonje moment reflektimi dhe ka dhene obsionet e tija dakortsuese kur gjerat kane qene per mbare ,po me sa te lexoje neper gjithe komentet e tua nxjer perfundimin e pa diskutueshem se : Per here ti ke qene je ,dhe do te mbetesh nje G O M A R E ………….Tedrejtoj pyetjen A ha ndonje here pyk o rob i Zotit opo je vet pyk mbi te gjitha pykat.

  Reply to this comment
  • Toni May 28, 16:52

   mark uka eshte FULL PYK,mark uk nga malet+shpellat kun je pjelle+rrit ti ku dhia zbret me frena dore nuk ja kane idene cdo te thote civilzim po a ja ke idene ti se car do te thote KLD,shko ore i mbaruar mjel mushken se dhite+delet+lopet je stazhinuar se mjeluri..

   Reply to this comment
 4. e verteta May 28, 16:52

  e kush do ta bej reformen ne drejtesi, ministri Naco. ky hetues nga me te zinjte e kohes se qoftelargit?….ky nuk e ka iden se ceshte reforma, ky quan reforme heqjen e disa juristeve qe i quan kundershtar dhe vendosjen e miqve te vete……mos u genjeni, keta nuk kane ardhur per refomimin e institucioneve, keta kane ardhur dhe ne i kemi votuar per te bere kerdine ne vjedhje sepse e dine qe nuk ndeshkohen sepse edhe ata qe ishin apo qe do te vijne te njejten gje do te bejne………

  Reply to this comment
 5. Mark uk May 28, 17:54

  i ri
  desi:Se pari u baft gomar personi qe ju vesh rrobat ne mengjes.Une nuk fyeva njeri.Fyerja tregon fundin e llogjikes suaj.Besoj se do jeni te bijt e Rames qe i delni ne mbrojtje.Ju ndoshta nuk e dini,po jua kerkon gjaku.Une ne ket rast do ju quaj mushq,kurse gomar babajn tuaj qe eshte kryeminister.

  Reply to this comment
 6. Mark uk May 28, 17:56

  toni:Ju kam then disa here,shko more turkushak nga e ke origjinen more turk .uti.

  Reply to this comment
 7. skifteri May 28, 20:12

  KY PRESIDENT ESHTE TURPI I DREJTESISE SHQIPTARE.
  Ky mark uk qeni duhet lidhur se leshuar nuk ka lene hale te katundit pa u ngopur me M…

  Reply to this comment
 8. . May 29, 00:07

  Ketij Mark .utit ja ka honger dhia librat me duket. I shkreti as me shkru as me lexu sdi.
  Ush ush ush o dreq!

  Po hajvan mbete o tu mbyllte, ik ore pastro ato wc publike se per ato je mire ti, sdi ku gjen kohe te komentosh ne maje te bides o vule humbur?

  Reply to this comment
 9. Mark uk May 29, 08:15

  Ne vend te emrit skifter duhet zevendesuar me emrin sorre se e meritoni se sorra hane mute.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim