Naftëtarët e Ballshit kërkojnë pagat: Zgjidhje, ose lamë jugun pa drita!

June 1, 2016 09:24

Naftëtarët e Ballshit  kërkojnë pagat: Zgjidhje, ose lamë jugun pa drita!

Punëtorët e Kombinatit të Përpunimit të Thellë të Naftës në Ballsh e kanë nisur edhe këtë muaj me protesta, në kërkim të pagave të tyre.

Protestës së mëngjesit të sotëm iu bashkuan rreth 500 punëtorë të cilët nuk kanë marrë rrogat prej 10 muajsh.

Sekretari i Sindikatës së përpunuesve të naftës, Gjergji Selmani, tha për Ora News se protesta është dhe një thirrje për Qeverinë që të rivendosë në punë kompaninë ARMO.

Do rrimë të gjithë këtu te porta dhe mund të shkojmë në TEC-e të bllokojmë Nen/Stacionin elektrik që furnizon me energji të gjithë jugun si dhe stacionin e ujit të pijshëm në Poçëm” u shpreh i revoltuar ai.

June 1, 2016 09:24
Komento

1 Koment

  1. Eri June 1, 10:03

    Po pse nuk merrni pushken tja shkerdheni rropt ndonje politikani po merrni ne qafe njerezit e thjesht si puna juaj.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim