Protesta e naftëtarëve, takim në Ministri. Marrin premtim për pagat

December 28, 2017 10:43

Protesta e naftëtarëve, takim në Ministri. Marrin premtim për pagat

Një përfaqësi e naftëtarëve të Ballshit dhe Sindikatës u takuan sot në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjitikës me ministrat Damian Gjiknuri, Arben Ahmetaj dhe përfaqësues të firmës që menaxhon uzinën e përpunimit të naftës.

Sipas sindikalistëve, administratori i uzinës u ka premtuar se do të marrë kredi për të paguar nesër dy rroga të prapambetura.

Për të kërkuar pagat dhe derdhjen e kontributeve në sigurimet shoqërore, rreth 200 punonjës të uzinës së përpunimit të thellë të naftës u nisën një ditë më parë në këmbë nga Fieri deri në Lushnje, për të vijuar më pas një pjesë rruge me autobus për në Tiranë.

December 28, 2017 10:43
Komento

5 Komente

 1. gjethe fiku December 28, 11:09

  nuk quhet, ca e kan ber me automjet , duhet ta fillojn nga e para.

  Reply to this comment
 2. qytetari revoltuar December 28, 11:48

  Jepini paret Naftetareve menjiher shtet mashtrues .
  Kur erdhet ne pushtet moret nga FMN gati 250 MILJON $ kredit ,per te paguar ato Kompani e Firma ,qe kishin investuar ne fushatat mashtruese te qeverrise sali berishes ,ne rruga Fallso (qe pas disa ditesh i dilte pseudoasfalti ,Ujsellsa po fallso qe mbas inagurimeve ,nuk leshonin me asnji pik Uji ,etj etj financime mashtruese ne kontrata fallso ! Pra ky shtet PS i cili erdhi ne pushtet me votat e ktyre naftetareve dhe gjith shqiptareve qe ishin kunder kryemaskarait te vicdolit sali mut berisha , sapo erdhi ne pushtet ,nuk mendoj per kte popull ,por per te shperblyer Mafiozet qe mbeshteten pushtetin kriminal te sali kryminelit ! Ktu fillon zhgenjimi shqiptareve vs PS-se e cila vazhdoje me zgjedhjen e nji plehre ne politike ,si meta lsi ,ne postin e Presidentit ,thjeshte per pazaret e veta idiote poltike ,duke injoruar perseri popullin qe e votoj ,nderkohe qe vazhdon te degjenroje Shqiperine ne poltikat e jashteme . S’kam qen kurr fans i PS-se pd-lsi etj as qe diskutohen por kam ndihmuar me cfar kam mundur ardhjen e ps ne pushtet . Sot s’dua te bej asnji bilanc fundviti apo cfardoqofte ,jo .Dua ti them ksaj qeverria te padenje per shqiptaret ,Boll u talle me kte popull ,sepse do ju kushtoje shume shtrenjt kjo maskarade qe jeni duke luajtur .Jepini ,plotesojani pa me te voglin kundershtim Naftetareve gjithcka ata pretendojne ,menjiher perndryshe jeni me te ndyre nga dy bandat antishqiptare .

  Reply to this comment
 3. biku December 28, 12:25

  mos u tall me fukarenjt o maskara,………

  Reply to this comment
 4. Qytetar December 28, 13:49

  Ato naftetaret e shkrete jane ne hall per rroga, keta legenat e Rames vazhdojne me premtime (mashtrime).

  Reply to this comment
 5. Kris 1 December 28, 16:30

  E di Edvini qe kane ardhur me taksi ndaj ja la kete ceshtje Gjik Nurit i cili u tha mirmengjez dhe u tregoi facebbookun e shejtan piktorit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*