Nard Ndoka: Po kur të ketë reformë në drejtësi, a do të ketë drejtësi?!

April 25, 2016 19:46

Nard Ndoka: Po kur të ketë reformë në drejtësi, a do të ketë drejtësi?!

Deputeti Nard Ndoka fajëson mazhorancën dhe opozitën për situatën në të cilën sot gjendet drejtësia shqiptare.

“Këtu nuk ka drejtësi, se nuk ka institucione që funksionojnë normalisht, por jo se nuk ka reformë në drejtësi. Këtu nuk ka drejtësi, se pushteti ka kapur drejtësinë, por jo se nuk ka reformë! Këtu nuk ka drejtësi, se opozita pajtohet me të keqen, por jo se nuk ka reformë!
Të kishte kaq rëndësi reforma në drejtësi, qeveria e kishte dhënë me koncesion nëpërmjet Beqes.
Po kur të ketë reformë në drejtësi, a do të ketë drejtësi?!”, shkruan Ndoka në profilin e tij në Facebook.

April 25, 2016 19:46
Komento

5 Komente

 1. shaqo April 25, 20:17

  Po sa i mencur ky gomisti i Vaut Dejes!

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 April 26, 08:19

   shaqo
   pavrsisht se noka e ka bërë pak si çorbë prap ka thënë një të drejtë!!
   nuk është e thënë se me këtë që quhet reformë do të ketë drejtësi!!
   të kesh ligje të drejta nuk do të thotë të kesh drejtësi!ligjet e drejta mund të jenë vetëm një ornament,një zbukurim në një shtet!zbatimi i tyre është i rëndësishëm!!të heqësh gjykatësit e prokurorët e korruptuar nuk do të thotë të kesh drejtësi!ata që do të vijnë mund të korruptohen po aq sa të parët!!
   tek ne mungon kontrolli nga posht lart!!një mungesë e tillë bën që të kemi një klasë politike tejet të korruptuar!!një klasë e tillë ndërton një sistem po aq të korruptuar sa dhe ajo!!prandaj “reforma në drejtësi”nuk mund të sjellë drejtësi!!
   nuk mundet që një klasë e korruptuar politike,tejet e korruptuar,të ndërtojë një drejtësi që ta dënojë atë!!
   kjo do të ndodhte nëse kjo klasë do të ishte çmëndur!!
   kjo e ashtuquajtur “reformë në drejtësi”nuk është një reformë që do të reformojë drejtësinë,por një reformë për të hequr pjesën kundërshtare!!kërkohet që të dënohet pjesa e vjetër,pjesa që nuk ka më pushtet sot!!nëse nuk do të veprojmë ne,populli,ose publiku si quhet sot,do të kemi një perpetum mobile reformash!çdo herë që do të ndërrohet pushteti do të ndërrohet “drejtësia”,do të reformohet drejtësia!!do të kemi goditje të palës kundërshatre dhe jo drejtësi për ne,popullin,publikun ose më mirë të themi ne merhumët!!

   Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 April 26, 12:24

   shaqo
   pavrsisht se noka e ka bërë pak si çorbë prap ka thënë një të drejtë!!
   nuk është e thënë se me këtë që quhet reformë do të ketë drejtësi!!
   të kesh ligje të drejta nuk do të thotë të kesh drejtësi!ligjet e drejta mund të jenë vetëm një ornament,një zbukurim në një shtet!zbatimi i tyre është i rëndësishëm!!të heqësh gjykatësit e prokurorët e korruptuar nuk do të thotë të kesh drejtësi!ata që do të vijnë mund të korruptohen po aq sa të parët!!
   tek ne mungon kontrolli nga posht lart!!një mungesë e tillë bën që të kemi një klasë politike tejet të korruptuar!!një klasë e tillë ndërton një sistem po aq të korruptuar sa dhe ajo!!prandaj “reforma në drejtësi”nuk mund të sjellë drejtësi!!
   nuk mundet që një klasë e korruptuar politike,tejet e korruptuar,të ndërtojë një drejtësi që ta dënojë atë!!
   kjo do të ndodhte nëse kjo klasë do të ishte çmëndur!!
   kjo e ashtuquajtur “reformë në drejtësi”nuk është një reformë që do të reformojë drejtësinë,por një reformë për të hequr pjesën kundërshtare!!kërkohet që të dënohet pjesa e vjetër,pjesa që nuk ka më pushtet sot!!nëse nuk do të veprojmë ne,populli,ose publiku si quhet sot,do të kemi një perpetum mobile reformash!çdo herë që do të ndërrohet pushteti do të ndërrohet “drejtësia”,do të reformohet drejtësia!!do të kemi goditje të palës kundërshatre dhe jo drejtësi për ne,popullin,publikun ose më mirë të themi ne merhumët!!
   Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!
   o karagjozët e mutit përse nuk e botoni!!ka që në orën 8 që më del kjo e dyfishta??
   NUK JU LEVERDIS AJO QË THOTË NOKA APO KJO QË THEM UNË!!
   doni ta paraqisni si idiot po këtu ka të drejtë!!ky palaçollëk që bëjnë këta hajdutët që duan të reformojnë drejtësinë është një mashtrim total!!
   nuk mund të ruajë ujku delet!!
   megjithëse nuk është e pa mundur!!ai,ujku mund ti ruaj delet por me një kusht të vetëm!!
   që ti hajë vetë!!

   Reply to this comment
 2. info analitike April 25, 21:26

  Ore ky aq di aq ben por edhe Kryepsikopati nuk eshte se qullos me mire. Ja ketu se si tallet edhe Nardi me brockullat e Rames:
  http://sot.com.al/politike/nard-ndoka-ironizon-edi-ram%C3%ABn-po-uj%C3%ABrat-q%C3%AB-i-plas%C3%ABn-dje-tiran%C3%ABs-mungesa-e-reform%C3%ABs-n%C3%AB

  Reply to this comment
 3. anticensurë 25642654 April 26, 13:05

  doni ta paraqisni si idiot po këtu ka të drejtë!!ky palaçollëk që bëjnë këta hajdutët që duan të reformojnë drejtësinë është një mashtrim total!!
  nuk mund të ruajë ujku delet!!
  megjithëse nuk është e pa mundur!!ai,ujku mund ti ruaj delet por me një kusht të vetëm!!
  QË TI HAJË VETË!!!
  kjo është ajo që quhet “reforma e drejtësisë”shqiptare!!
  përjashtimi i njërës palë nga banketi!!
  pjesa tjetër nuk mjaftohet me kocka,aq më pak me burgun!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*