NASA ndryshon shenjat e horoskopit, bëhen 13. Zbuloni shenjën tuaj të re

September 4, 2016 11:41

NASA ndryshon shenjat e horoskopit, bëhen 13. Zbuloni shenjën tuaj të re

Për herë të parë në 2000 vjet, NASA ndryshon Shenjat e Yjeve . Shenjat kanë ndryshuar prej efektit lëkundës të tokës, i shkaktuar nga forca gravitacionale mes hënës dhe diellit në dy mijë vitet e fundit.

Qielli është ndryshe nga sa astrologët e lashtë parashikuan. Prej një muaji konstalacionet nuk janë më të njëjtat.

Ndaj 86 përqind e njerëzve deri tani kanë ndjekur horoskopin e gabuar.

Horoskopi i ri:

Bricjapi 20 Janar- 16 Shkurt

Ujori 16 Shkurt – 11 Mars

Peshqit 11 Mars- 18 Prill

Dashi 18 Prill- 13 Maj

Demi 13 Maj- 21 Qershor

Binjakët 21 Qershor-20 Korrik

Gaforrja 20 Korrik- 10 Gusht

Luani 10 Gusht-16 Shtator

Virgjëresha 16 Shtator-30 Tetor

Peshorja 30 Tetor-23 Nëntor

Akrepi 23-29 Nëntor

Ofikusi 29 Nëntor- 17 Dhjetor

Shigjetari 17 Dhjetor- 20 Janar

Siç mund ta shihni ka një shenjë të trembëdhjetë. Në fakt, shenja e re nuk është zbulim i ri. Astrologët e lashtë babilonas e zbuluan këtë konstalacion të trembëdhjetë.

Shenja e Ofikusit  përfaqëson një njeri që është duke kapur një gjarpër që njihet kryesisht si “Serpentarius”, mbajtësi i gjarprit. Kjo shenjë është përshtatur në shumë kultura, por  në thelb mbetet e njejta.

Në mitologjinë greke Ofikusi identifikohet si “Aslcepiusi”, heroi dhe zoti i shërimit, djali i Apollos.

(Ofikuesi)

VIRTYTET E OFIKUSIT:

Nëse keni lindur ndërmjet 29 Nnëtorit dhe 17 Dhjetorit  i përkisni atij. Ja karakteristikat:

Kërkues i paqes dhe harmonisë

Poetik

Kërkues i edukumit dhe zgjuarsisë

Intuitivë

Ka armiq sekretë në familje

Pëlqen të veshësh  ngjyra vibruese

Përfiton ndere nga autoritetet

Tërhiqni fat për vete dhe të tjerët

September 4, 2016 11:41
Komento

2 Komente

 1. Ben Ben September 4, 12:44

  BEN BEN
  Nuk mendoj se kjo ndarje eshte e sakte!. Ne rast se ka lindur ne datat 16 shkurt, 11 mars, 18 prill e keshtu me radhe ciles shenje i takon ?

  Reply to this comment
 2. BEN BEN September 4, 15:01

  BEN BEN
  Ne rast se ka lindur me daten 16 shkurt i ciles shenje eshte ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*