NASA: Pesë asteroidë pranë tokës, me shpejtësi 85.000 km/orë

October 19, 2019 17:31

NASA: Pesë asteroidë pranë tokës, me shpejtësi 85.000 km/orë

Pesë asteroidë pritet të kalojnë sot shumë pranë tokës, sipas NASA-s.

Më i madhi do të jetë 91 metra i gjerë, dhe shpejtësia më e shpejtë do të jetë 85 mijë km/orë.

Edhe pse më i afërti prej tyre do të jetim 3 milionë kilometra larg tokës, për NASA-n konsiderohen distanca të afërta.

 

l.h/ dita

October 19, 2019 17:31
Komento

3 Komente

 1. Xhuxhumaku October 20, 03:48

  Perse nuk e thoni qe NASA ka thene edhe qe keta asteroidet do te sjellin fundin e botes? Apo keni frike se trembet Edvini dhe nuk jep me PPPra?

  Reply to this comment
 2. ganiu October 20, 11:10

  A ka radar NASA? 85 mijë kmh?
  “Edhe pse më i afërti prej tyre do të jetim 3 milionë kilometra larg tokës, për NASA-n konsiderohen distanca të afërta.”
  Të shkretëve asteroid ju paskan vdekur prindërit, prandaj kanë mbetur jetim.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim