NATO, apel Ballkanit: Zbusni tensionet, s’duam më luftë

December 6, 2017 17:21

NATO, apel Ballkanit: Zbusni tensionet, s’duam më luftë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg u ka bërë thirrje vendeve të Ballkanit që të zbusin tensionet.

 Në një konferencë për shtyp në Bruksel, në ditën e dytë të takimit të ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të NATO-s, Stoltenberg u bëri thirrje të gjitha palëve të bëjnë çdo përpjekje për reduktimin e tensioneve dhe shmangien e retorikës nxitëse.

“Duhet të siguroheni që ne të mos shohim më një konflikt të armatosur në këtë rajon”, ishin fjalët e Stoltenberg.

Më tej, ai theksoi se “përgjegjësinë kryesore” e kanë vendet e rajonit, por NATO do të jetë atje për të ndihmuar dhe për të mbeshtetur Ballkanin Perëndimor të shmangë çdo lloj konflikti të armatosur.

December 6, 2017 17:21
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*