NATO solidarizohet me Shqipërinë, ul flamurin në gjysmështizë

November 26, 2019 17:39

NATO solidarizohet me Shqipërinë, ul flamurin në gjysmështizë

Partnerët ndërkombëtarë janë solidarizuar me Shqipërinë, e cila është goditur sot nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.3, duke iu marrë jetën të paktën 18 personave dhe shënuar qindra të plagosur.

Mesazhi më i fundit vjen nga NATO, ku përmes një mesazhi në “Twitter” shkruan se flamujt e aleatëve janë ulur në gjysmështizë, jashtë selisë së aleancës euroatlantike.

“Flamujt e aleatëve tanë, Shqipëria dhe Franca, janë në gjysmështizë, jashtë selisë së NATO-s, pas tërmetit në Shqipëri dhe për të nderuar ushtarët francezë të rënë në Mali”, thuhet në mesazhin e NATO.

l.h/ dita

November 26, 2019 17:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim