Ndahet nga jeta Bigas Luna, “mjeshtri i erosit”

Redaksia Online April 6, 2013 16:00

Ndahet nga jeta Bigas Luna, “mjeshtri i erosit”

Ndahet nga jeta regjisori dhe skenaristi spanjoll Bigas Luna. Regjisori i njohur ndryshe si mjeshtri i erosit vuante nga kanceri. Ai ka lindur në Barcelonë në 19 mars 1946. U bë i njohur për filmat si “Lola” në vitin 1986, dhe “Mosha e Lulusë” në 1990. Me filmin “Jamon Jamon”, Luna fitoi në vitin 1992 Luanin e Argjendtë në Festivalin e Venecias. Në film luajnë Penelope Cruz, Javier Bardem e Stefania Sandrelli. Ashtu si filmat paraardhës të Lunës, edhe “Jamon Jamon” ka skena të nxehta erotike.

Redaksia Online April 6, 2013 16:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*