Ndahet nga jeta djali i aktores Tinka Kurti

February 5, 2018 18:59

Ndahet nga jeta djali i aktores Tinka Kurti

Djali i aktores së madhe Tinka Kurti është ndarë nga jeta. Lajmin e hidhur e ka dhënë shkrimtarja Flutura Açka e cila nëpërmjet një statusi në facebook ka shprehur ngushëllimin e saj aktores së madhe shqiptare për ndarjen nga jeta të Zef Kurtit.

“Tinkën, ç’e paska gjetë!

Nuk i bie dot telefonit nga larg e ta ngushëlloj, nuk kam fuqi. “Kam frikë se nuk do të më gjejë djali gjallë kur të vijë,” thoshte ndonjëherë në bisedat tona të shpeshta, dhe fliste, dhe fliste, dhe fliste për Zefin… si nëna për djalin.

Sa tepër duke fjalët. I paqes, Zef Kurti!”, shkruan Acka. e.k/dita

February 5, 2018 18:59
Komento

8 Komente

 1. +++ February 5, 19:10

  Ngushellime Aktores se Madhe …

  Reply to this comment
 2. gjermani i fundit February 5, 21:06

  ngushellime aktores se madhe Tinka Kurti

  Reply to this comment
 3. Arber February 5, 21:08

  Askush me mire se Zoti nuk di te zgjedhe se ke te marre prane vetes; Zefi ishte nje djale flori!

  Reply to this comment
 4. RIP February 5, 21:36

  Fillimisht shprehim ngushellime per zonjen

  A nuk ka ndonje menyre tjeter njoftimi
  por me acka budallacka..

  .
  Po mire vetem per njerzit e medhenj paska dhimbje te madhe ??

  Qe te respektohet i ndjeri te pakten jepet ne forme njoftimi ku thuhet

  emri
  mosha.
  .shkaku vdekjes
  arsimi
  puna..
  .
  Edhe sikur qeni apo macja e te nderuares Tinka te kishte ngordhur do kishte me shume informacjon
  .
  Ju lutem mos me keqkuptoni e bej per aresye humanitare

  rip !

  Reply to this comment
 5. ateisti February 5, 22:18

  Une jam ateist dhe nuk besoj se ka ndonje qenie hyjnore aty lart , por edhe ne ekzistofte ndonje ZOT , paka qene i poshter .

  Reply to this comment
 6. Fadil February 5, 22:44

  Kur i thoshi njé plaku té karundit toné, xha ty e ke radhén…
  Ay, ua kthente:
  Mixho, kasapi i merr edhe kingjat, (qengjat)
  Ngushllime Tinka Kurri!
  Mbahu e forté ashtu siç té njohim Néné heroiné, né historiné toné né artin dramatik…

  Reply to this comment
 7. "BOHOTINA" February 5, 22:53

  Ngushullime nga zemra per aktoren e paperseritshme…

  Reply to this comment
 8. Dhimiter M.Xhoga (Guri Naimit D) February 7, 03:39

  Nje dhimbie mes Londonit-Ndahet nga jeta Zef Kurti!

  Me keq ardhie,morem kete njoftim te dhimbeshem,qe me te drejte komentuesi Rip ben verejtie per ate noftim…
  Me vjen keq qe ne Toronto dhe e mira vesh nga Tirana kete lajm te hidhur.
  Ngushellime artistes se madhe znj Tinka Kurti.
  Pa tjeter qe komuniteti yne ketu ne Toronto do i beje nderimet e duhura.Me dhimbie,po komunikojme njeri tjetrin…
  I perjetshem Kujtimi i tij.
  Kuarajo te madhes NENE sa ARTISTE;Tinka Kurti..

  Toronto “Pasuesi Veteran” Dhimiter Xhoga .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*