Ndahet nga jeta Alfred Zijai, ish-futbollist i Flamurtarit

Redaksia Online February 8, 2013 12:23

Ndahet nga jeta Alfred Zijai, ish-futbollist i Flamurtarit

Ndahet nga jeta në moshën 52-vjeçare ish-futbollisti i Flamurtarit dhe Kombëtares, Alfred Zijai.

Zijai ishte ndër futbollistët më të mirë shqiptarë në vitet ’80. Ai ka ka luajtur tre herë në përballjet e Kombëtares me skuadrat e huaja dhe ishte anëtar i Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së. Zijai ndërroi jetë sot, pikërisht në ditën e lindjes së tij, pas një sëmundjeje të rëndë, nga e cila vuante prej tre vjetësh.

 

Redaksia Online February 8, 2013 12:23
Komento

6 Komente

 1. Horri i Bulevardit February 8, 13:52

  I shkofte shpirti ne parajse, ka qene nje futbollist i shkelqyer ne kohen me te mire qe ka patur Flamurtari.
  Ngushellime familjes.

  Reply to this comment
 2. leon68 February 8, 13:59

  ngushellime familjes .

  Reply to this comment
 3. mergimtari fv February 8, 14:12

  I pa harruar qofte , la emer ne kete bote , ish futbollist i nje ekipi qe ka gjum te medha ne futbollin shqiptar , – ngushellime familjarev te tij .

  Reply to this comment
 4. Duzi February 8, 19:10

  Ngushellime familjarev te tij dhe gjith Vlores.

  Reply to this comment
 5. ADRIAN ABAZAJ February 9, 16:13

  NGUSHELLIMET E MIA FAMILJES .KA QEN DHE NGELET NJE LEGJEND E FUTMBOLLIT PO DHE NJE QYTETAR I NDERUAR

  Reply to this comment
 6. Tefta February 9, 16:50

  I shpreh ngushellimet e mija familjes se futbollistit te shquar te ekipit te ” Flamurtarit ” dhe te Kombetares per ndrimin e jetes para kohe te pjestarit te dashur te familjes e sportististit te shquar Alfred Zijait! U deshperova shume, kur e degjova lajmin e hidhur, por i ndjeri Alfred la nje emer te nderuar dhe nje pervoje te shquar ne futbollin shqiptar, qe do te kujtohet gjithmone me respekt. Tefta Cami

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim