Ndahet nga jeta këngëtarja Violeta Simoni

Redaksia Online February 3, 2013 09:43

Ndahet nga jeta këngëtarja Violeta Simoni

Ndahet nga jeta këngëtarja Violeta Simoni. Këngëtarja e njohur në vitet ’50-’70, pjesë e Estradës së Tiranës, ka ndërruar jetë në shtëpinë e saj, ku jetonte e vetme. Mësohet se djali i saj, i cili jetonte prej kohësh jashtë Shqipërisë, ka njoftuar policinë, pasi nëna nuk i përgjigjej në telefon. Uniformat blu kanë kontrolluar shtëpinë në rrugën “fortuzi”, ku kanë konstatuar se 71-vjeçarja kishte ndërruar jetë për shkaqe natyrale.

Redaksia Online February 3, 2013 09:43
Komento

2 Komente

  1. Tefta February 3, 20:18

    Nderim dhe respekt per te ndjeren kengetare te shquar Violeta Simoni, e cila ka dhene nje kontribut me shume vlera ne trupen e Estrades se Shtetit! Ju prehte shpirti ne paqe! Tefta Cani

    Reply to this comment
  2. Korab Sejdini February 4, 19:33

    Zoti e pranofte ne parajse kengetaren ze bilbil

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*