Ndahet nga jeta në moshë të re ish-futbollisti i të rinjve të Partizanit, Eduard Oranlliu

February 23, 2021 13:25

Ndahet nga jeta në moshë të re ish-futbollisti i të rinjve të Partizanit, Eduard Oranlliu

Është ndarë nga jeta në moshën 48 vjeçare, ish-futbollisti i Shpresave të Partizanit, Eduard OranlIiu.

Ai u nda nga jeta para 4 ditësh.

Eduart Oranlliu, ka qenë mbrojtës qendre tek klubi i Partizanit.

Lajmin e ka nxjerrë faqja zyrtare e ekipit të Partizanit në Facebook, ku shkruan se Eduardi ishte një lojtar shumë i mirë, pjesë e pandarë e grup moshave, që nga ekipi zinxhir i pionierëve deri te Shpresat.

Sic shiihet edhe në foto, në ekipin e trajnuar nga futbollisti i madh i viteve 70-të të Partizanit, Muc Fagu, Edi ishte lojtar kryesor i Partizanit të juniorëve, njëkohësisht edhe tifoz i Partizanit.

“Miqtë e shokët humbën një shok të mirë e djalë të shkëlqyer. I shprehim ngushëllime familjes dhe të afermve. I paharruar qoftë kujtimi i tij”, thuhet në njoftim.

OranlIiu është i pari lart, majtas në këmbë

j.l./ dita

February 23, 2021 13:25
Komento

1 Koment

Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim