Ndahet nga jeta në moshën 54-vjeçare gazetari Agim Nezaj

May 17, 2016 09:29

Ndahet nga jeta në moshën 54-vjeçare gazetari Agim Nezaj

Është ndarë nga jeta në moshën 54 vjeçare, gazetari dhe pedagogu Agim Nezaj.

Ai ka ndërruar jetë në New York, pas një sëmundjeje të rëndë.

Agim Nezaj ka lindur në Tropojë.

Në vitin 1987 u diplomua në Universitetin e Tiranës, Fakulteti Histori-Filologji, për “Gjuhë angleze dhe letërsi shqipe”.

Po ashtu Nezaj u diplomua në Fakultetin e Drejtësisë në vitin 1999.

Ai është autor i disa botimeve, ku më i fundit është ai për promovimin e natyrës shqiptare. “ Mirësevini në Shqipëri”, një guidë për turistët.

May 17, 2016 09:29
Komento

2 Komente

 1. lejlek May 17, 10:55

  Ngushellime familjes dhe Tropojes per birin e tyre!
  Ka qene djali i nje prej familjeve me te nderuara dhe te rrespektuara te Malesise se Gjakoves.
  U prehte ne paqe shpirti i tij fisnik!

  Reply to this comment
 2. aldo May 18, 00:14

  Ngushellime familjes se Agimit per kete humbje te rende. E kam njohur kur ishte ne moshe fare te re, si nje intelektual sa te matur e te sjellshem, po aq te kulturuar e me plot interesa.jete.
  U prehte ne paqe.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?